Румунія і надалі допомагатиме українським біженцям

Румунія і надалі допомагатиме українським біженцям

15:40 Травень 19, 2024

Життя 1762 4 хвилини

Magyar

Румунія і надалі допомагатиме українським біженцям, заявив прем’єр-міністр країни Марчел Чолаку на пресконференції.

З початку війни в Румунії оселилися 84 тисячі громадян України, більшість із них – жінки з дітьми та внуками. За словами прем’єра, українські діти долучені до системи освіти, вони можуть навчатися рідною мовою на всіх рівнях.

Чолаку нагадав, що держава покривала витрати на підтримку українських біженців із фондів ЄС.

«Румунія, звісно, і надалі підтримуватиме Україну, зокрема в гуманітарній сфері», – сказав прем’єр, водночас висловивши сподівання, що з такою масштабною хвилею біженців, як на початку війни, більше стикатися не доведеться.

Рік тому, у травні 2023-го, Румунія зменшила виплати на житло українським біженцям і при цьому поставила певні умови. Зокрема дещо обмежила підтримку щодо житла та харчування для іноземців, які шукають притулку через війну в Україні, і передбачила, що біженці повинні працювати й відправляти своїх дітей до школи.

З травня 2023 року уряд Румунії зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2 000 леїв (402 євро) для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на людину, передбаченими на харчування. Крім того, виплати були обумовлені: діти повинні відвідувати навчальні заклади, дорослі – працювати.

Українські біженці, які звертаються за тимчасовим захистом у Румунії, автоматично отримують допомогу лише на один місяць, а після цього тільки ті, хто влаштувався на роботу чи зареєструвався на біржі праці. Ще одна умова отримання виплат – запис дітей до навчальних закладів.

За даними прикордонної служби Румунії, з лютого 2022 року до країни в’їхало понад 8 мільйонів громадян України. Більшість із них поїхали далі, водночас понад 158 тисяч подали заявки й отримали статус тимчасового захисту і дозвіл на проживання.

Згідно з офіційними даними, оприлюдненими 29 лютого 2024 року, 83% майже із 47 тисяч українських неповнолітніх, які мали статус тимчасового захисту, під час перебування в Румунії були долучені до системи освіти.

На кінець лютого 6 600 громадян України вже працевлаштувалися, а 21 513 перебували в пошуках роботи.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня