Електромобілі спричиняють більше аварій, ніж авто з ДВЗ

Електромобілі спричиняють більше аварій, ніж авто з ДВЗ

11:22 Травень 25, 2024

Життя 565 2 хвилини

Magyar

Такий висновок було зроблено в недавньому дослідженні, проведеному у Великій Британії.

Аналіз, заснований на даних про 51 мільярд кілометрів пробігу електромобілів і гібридів і майже п’ять трильйонів кілометрів, пройдених бензиновими і дизельними автомобілями, показав, що в міських умовах електромобілі та гібриди втричі частіше збивають пішоходів, ніж автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

Причини такого явища можуть бути різними. По-перше, електромобілі та гібриди частіше використовуються в міських умовах, де пішоходів більше. По-друге, ці автомобілі часто купують молоді та менш досвідчені водії. Важливим фактором є й те, що електромобілі та гібриди значно тихіші за бензинові та дизельні автомобілі. Тихий хід електромобілів ускладнює визначення їхньої швидкості та відстані на слух, що може призвести до підвищеної небезпеки для пішоходів.

Професор епідеміології та статистики Філ Едвардс із Лондонської школи гігієни і тропічної медицини зазначив, що електромобілі становлять небезпеку для пішоходів через їхню безшумність. Він наголосив на необхідності вжиття заходів урядом для пом’якшення цих ризиків, особливо у світлі переходу на електромобілі.

Дослідження, що охопило період з 2013 по 2017 рік, включало дані про 916 713 жертв автокатастроф, з яких близько 13% були пішоходами. Приблизно чверть випадків наїздів на пішоходів сталися за участю електромобілів, що є значним показником з огляду на менший пробіг цих транспортних засобів порівняно з бензиновими та дизельними автомобілями.

Едвардс закликав водіїв електромобілів бути особливо обережними, усвідомлюючи, що ці транспортні засоби суттєво відрізняються від традиційних автівок і потребують особливої уваги на дорозі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня