У МОЗ представили зміни до другого етапу медичної реформи в Україні

У МОЗ представили зміни до другого етапу медичної реформи в Україні

11:17 Червень 20, 2020

Життя 4741 5 хвилин

Magyar

Міністерство охорони здоров’я України доповнить другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня цього року, низкою заходів, які покликані не допустити звільнення медиків та закриття лікарень, а також забезпечити українців якісною медициною. Цю ініціативу МОЗ підтримує президент України Володимир Зеленський та Кабмін на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на позачерговому засіданні уряду у п’ятницю, 19 червня.

«Проектом акта пропонується встановити з 1 вересня доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Лікарям у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом. Фахівцям із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, а молодшим медичним сестрам у розмірі 25% зарплати», – підкреслив очільник МОЗ.

Також серед актів, ухвалених на засіданні уряду, передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001,43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 грн. «Ми будуємо таку соціально-економічну модель медицини, яка дозволить досягти якості та доступності медичної послуги для пацієнтів та гідної оплати праці для медичних працівників», – додав Максим Степанов.

Як заявив міністр охорони здоров’я, у результаті прорахунків у підготовці до другого етапу реформи, яку здійснювало попереднє керівництво МОЗ, виникла диспропорція у фінансуванні медичних закладів, невиконання анонсованого безоплатного лікування пацієнтів, заробітна плата медпрацівників залишилася на такому ж рівні, а тарифи на медичні послуги – виявилися несправедливими та не відповідають реаліям життя.

Серед медичних установ, які опинилися під загрозою закриття, як підкреслив Максим Степанов, опинилися психіатричні лікарні, районні та обласні лікарні, медико-генетичні центри, протитуберкульозні заклади, реабілітаційні центри та центри медичної допомоги, дитячі та інфекційні лікарні, а також спеціалізовані медичні центри.

Нинішнє керівництво МОЗ налаштоване виправити ситуацію і, окрім вищезазначених ініціатив, представило ініціативи щодо фінансування інтернатури, а також фінансування закладів охорони здоров’я на рівні не нижчому, ніж у 2019 році.

Як відомо, у на початку травня цього року міністерство охорони здоров’я аргументувало необхідність зміни другого етапу реформи охорони здоров’я тим, що багато лікарень за програмою медичних гарантій отримають кардинально менше грошей. Про це тоді повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Пані Ірина підкреслила, що МОЗ «добре розуміє» успіхи першого етапу реформи й не планує від них відмовлятися. «Ми цінуємо всю цю проведену роботу, але змушені працювати над тим, щоби виправити ситуацію, скорегувати деякі помилки, внести правки. Адже реформа – це не просто кроки, виписані на папері. Реформа проводиться для того, щоби пацієнт отримав найкращу якість допомоги, щоби наші пацієнти не були змушені доплачувати, купувати, приносити в лікарню медикаменти, щоби не шукали кращих клінік за межами України. Реформа проводиться для того, щоби кожен медик отримав гідну зарплату, щоби його складна праця, яка сьогодні є жертовною, належним чином була оцінена державою», – заступниця міністра охорони здоров’я України.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня