Для дітей та військових: у Мукачеві відбувся тренінг за участі світових спеціалістів з ортопедії та травматології
Закарпатська обласна дитяча лікарня спільно з Українською асоціацією ортопедів-травматологів та Проектом нейрохірургічного навчання Razom Co-Pilot Project (Razom for Ukraine) організувала Міжнародний тренінг «Корекція деформацій кінцівок гексаподом».
Лікарі з усієї України та гості з Америки зустрілися у Мукачівському Державному Університеті. Також долучилися лікарі-ортопеди Міністерства Оборони, представники Закарпатської обласної військової адміністрації, Закарпатської обласної ради, освітяни.
Керівник апарату Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч та заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Іванович Гузинець з вітальним словом виступили перед присутніми, після чого вручили лікарям подяки.
Тренінг проводили провідні світові спеціалісти з методів подовження кісток та корекції деформацій кінцівок. Саме у Балтіморі, звідки у тому числі приїхали закордонні лікарі, був заснований «Центр подовження, корекції та деформації кінцівок», який зараз вважається одним з найпрестижніших та найкращим центром для подовження кінцівок. Лікарі саме цього центру приїхали до України, аби поділитися знаннями з нашими лікарями.
Очолив американську команду доктор медичних наук, полковник (у відставці), професор Університету Брауна та директор ортопедичної травми в лікарні Род-Айленда, лікар з українським корінням Роман Гайда. Батьки пана Гайди з України, він часто приїздить сюди та ділиться досвідом стосовно військової травми.
До тренінгів також долучилися:
- Філіп К. МакКлюр, доктор медичних наук, директор Міжнародного центру подовження кінцівок у Балтіморі, США;
- Коннор Грін, професор Університетського коледжу Дубліна, Ірландія;
- Джон Е. Герценберг, доктор медичних наук, засновник найвідомішого у світі Балтиморського курсу деформацій кінцівок, почесний директор Міжнародного центру подовження кінцівок Балтімор, США.
Ініціатор зходу – Юрій Дем’ян, кандидат медичних наук, лікар ортопед-травматолог з Мукачева. Медик зазначає, що цей курс важливо було провести для українських ортопедів. Адже у світі це популярний метод (модифіковані апарати Ілізарова) лікування деформації кінцівок.
«Це апарати зовнішньої фіксації для видовження та корекції кінцівок. Він дуже добре працює у дітей з різними вродженими аномаліями, вродженими вкороченнями, вроджені деформації стоп, колінних суглобів. І дуже добре працює для лікування військової травми. Ми вправно можемо видовжити кінцівку чи вкоротити її, зробити з деформованої рівну і навпаки, інколи навіть так, для загоєння дефекту м’яких тканин. Це сучасний метод, в якому похибки в корекції деформацій чи видовженні кінцівки рівні нулю, при справному його використанні», – каже Юрій Дем’ян.
Мукачівські лікарі єдині, хто працює з цією методикою вже більше двох років.
«Ми впроваджуємо у нас сучасний метод. На жаль, робимо це тільки зараз, хоча у світі ним користуються вже роки. Він був заснований в Америці у 1995 році. Але у наших лікарів було багато бар’єрів у використанні цього метода, які мукачівці вже подолали: мова, цінова політика, програмне забезпечення. Ми у свій час навчалися цій методиці, їздили по світу, збирали інформацію. Зараз ми хочемо дуже активно це розвивати в Україні, на жаль воно зараз для нас актуально. Тому що наші хлопці, військові, які мають проблеми з кінцівками, дефектами кісток, мають шанс повернутися до повноцінного життя, завдяки цій методиці. Тому ми пробуємо, сумісно з нашими лікарями зі Сполучених штатів Америки, які мають величезний досвід у цьому, готові навчати лікарів і впроваджувати цю методику в Україні», – додає лікар.
Медик додає, що впровадити цю методику, у світ час їм вдалося завдяки спільній праці благодійного фонду «Разом для України, виробників ортопедичних імплантів та закордонних партнерів.
Тренінг у Мукачеві внесено до переліку заходів БПР 2024. Лікарі ортопеди-травматологи, які взяли участь і в результаті тестування набрали понад 70% правильних відповідей, отримали бали БПР до особистого освітнього портфоліо.
На муляжах світові спеціалістидемонстрували, як працює ця методика.
«Ми є педіатрія і робимо це для дітей. Таку корекцію ми проводимо вже більше двох років. Але наразі, в нас війна і наші лікарі почали волонтерити у госпіталі по тій причині, що корекція кінцівок потрібна військовослужбовцям, адже там багато поранень, переломів.
Ми вважаємо, що цю методику потрібно поширювати по Україні, тому що цього потребують наші бійці», – зазначає директор Закарпатської ОДЛ, депутат Закарпатської обласної ради Єлизавета Іванівна Біров.
Допомогли організувати захід також команда менеджерів:
- Джин Раян, Sr Global Product Manager Limb Restoration representer.
- Юлія Шама, Razom Co-Pilot project manager USA
- Лілея Джалюк, Co-Pilot project manager in Ukraine
Метою цього курсу є вивчення принципів оцінки деформацій кінцівок та методів їх корекції апаратами зовнішньої фіксації з комп’ютерною навігацією.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися