У Франції відкрили найбільшу y світі галерею цифрового мистецтва

У Франції відкрили найбільшу y світі галерею цифрового мистецтва

08:45 Червень 30, 2020

Життя 3764 4 хвилини

У місті Бордо, що на заході Франції, відкрили найбільшу в світі галерею цифрового мистецтва, яка називається Bassins de Lumières. Її побудували на місці колишньої нацистської бази підводних човнів, пише інформаційний ресурс Hypebeast.

Величезний бункер обʼємом у 21 мільйон кубічних футів може вмістити майже 240 олімпійських плавальних басейнів. Простір складається з чотирьох паралельних секцій з пішохідними доріжками.

Інсталяції містять роботи всесвітньо відомого художника Ґустава Клімта. Деякі з робіт мають довжину понад 91 метр і заввишки 10 метрів. До виставки під назвою «Густав Клімт: золото і колір» увійшли портрети, пейзажі та роботи у стилі «ню». У рамках експозиції також розповідається про карʼєру Ґустава Клімта.

Як відомо, Ґустав Клімт (1862-1918 рр.) – найвідоміший австрійський художник і графік, символіст. За провідним фахом він художник-декоратор, дизайнер малюнку тканин. Один з найвидатніших представників віденської сецесії, професор Віденської та Мюнхенської академій.

Ґустав Клімт народився 14 липня 1862 року. Родина його жила в бідності, цікавих життєвих перспектив не передбачалося. Але юнак отримав стипендію і пройшов курс навчання у віденському художньо-ремісничому училищі із спеціалізацією на живописі в контексті архітектури.

До нього починають надходити замовлення на театральні декорації. Він разом з архітекторами створює для віденських буржуа будинки й вілли, що являють собою єдиний витвір мистецтва.

У 1907 році Клімт намалював одну з найвідоміших своїх робіт – відтінений золотом «Портрет Аделе Блох-Бауер», доньки віденського банкіра. Що цікаво, цю картину у 2006 році за 135 мільйонів доларів придбав один американський бізнесмен.

Дехто вважає буяння золота в роботах Клімта несмаком, інших же саме це й приваблює. Як стверджує Альфред Вайдінґер, «Клімт не був академічним художником. Творчість Клімта не має нічого спільного з класичним живописом». І саме це дозволило художнику зайняти ту «декоративну» нішу, яку ніхто і ніколи більше не займе.

Найвідомішу у світі картину Ґустава Клімта «Поцілунок» безліч разів увічнювали не лише на репродукціях, але й на кавових чашках, сумках, жіночих платтях, футлярах для окулярів, краватках, парасольках тощо. Засновник модерну в австрійському живописі – улюбленець публіки. Його творчість вважають уособленням еротизму в живописі.

У галереї можна побачити й експозиції, присвячені абстрактним творам німецького художника Пауля Клее (1879-1940 рр.).

У відповідь на пандемію COVID-19 галерея Bassins de Lumières вимагає від відвідувачів зробити попереднє замовлення перед своїм відвідуванням, носити маски, дотримуватись дистанції та перед входом міряти температуру.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня