Понад 20 країн до кінця століття можуть втратити половину свого населення

Понад 20 країн до кінця століття можуть втратити половину свого населення

10:35 Липень 21, 2020

Життя 4206 4 хвилини

Magyar

Згідно з аналізом, опублікованим у престижному медичному журналі The Lancet, до кінця століття населення Землі може бути значно меншим, ніж раніше прогнозували в ООН.

Дослідницька група передбачає, що до 2064 року населення планети, імовірно, зросте з нинішніх 7,8 до 9,7 мільярда, але до кінця століття становитиме лише 8,8 мільярда. Це на два мільярди менше, ніж за прогнозом ООН.

Дослідники з вашингтонського університету стверджують, що модель всесвітньої організації не враховує всіх факторів, які впливають на рівень народжуваності та смертності, зокрема політичні рішення.

На думку вчених, у 183 зі 195 країн світу народжуваність настільки зменшиться, що без імміграції населення не буде стійким.

До кінця століття 23 країни, включаючи Японію, Іспанію, Італію та Польщу, можуть втратити як мінімум половину свого населення. Населення ще 34 країн може стати на 25–50% меншим, ніж сьогодні. А Китаю, найбільш населеної держави у світі, – скоротитися з 1,4 мільярда до 730 мільйонів. Дослідницька група розробила кілька сценаріїв для розрахунку кількості населення. Відповідно до еталонного, населення Угорщини до 2100 року скоротиться до 5,2 мільйона.

Згідно з дослідженням, населення країн Африки на південь від Сахари може збільшитися. Через 80 років Нігерія, імовірно, стане другою найбільш населеною країною на Землі – там проживатиме 800 мільйонів людей. Усього у 2100 році в Африці на південь від Сахари, можливо, буде вже 3,07 мільярда чоловік.

Крім того, дослідники вважають, що зі збільшенням тривалості життя кількість людей старших 80 років зросте зі 140 до 866 мільйонів.

До кінця століття 2,37 мільярда осіб, тобто понад чверть населення світу, будуть старші 65 років. Тим часом кількість дітей до п’яти років із 681 мільйона, зареєстрованого у 2017 році, може знизитися до 401.

Крістофер Мюррей, керівник досліджень, що фінансуються Фондом Білла і Мелінди Гейтс, пояснює зменшення чисельності населення зниженням народжуваності. Хоча в прогнозі ООН рівень народжуваності становить 1,8 дитини, група Мюррея оцінила цей показник в 1,5. За словами експерта, якщо жінкам буде надано ширший доступ до освіти та контролю народжуваності, вони народжуватимуть у середньому менше 1,5 дитини.

Хоча Китай, імовірно, стане найбільшою економікою у світі до 2035 року, до кінця століття Сполучені Штати можуть повернути своє лідируюче місце після того, як населення КНР скоротиться за кількістю осіб працездатного віку до 350 мільйонів.

Індія та Нігерія також можуть стати більш впливовими у світовій економіці.

Річард Хортон, головний редактор The Lancet, зазначив, що, згідно з дослідженням, радикальну перебудову геополітичних відносин влади можна очікувати в найближчі десятиліття.

«До кінця століття виникне багатополярний світ, у якому головними державами будуть Індія, Нігерія, Китай та США», – пояснив він.

Джерело: МТІ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня