Кінець піраміди B2B Jewerly?

Кінець піраміди B2B Jewerly?

18:40 Серпень 28, 2020

Життя 4022 4 хвилини

Фінансова піраміда на 600 тисяч учасників, освоєно $250 млн. З часів Kings Capital та MMM –  це найбільша фінансова піраміда в Україні.  CБУ розкрили махінацію, однак назв та прізвищ не розкривали. Журналісти видання “Новое время” припускають, що розслідування стосується саме B2BJewerly, оскільки на фото слідчих дій видно сертифікати цієї мережі.

Свою роботу B2BJewerly розпочала у вересні минулого року, а в березні 2020р. виплати вже припинили, у зв’язку з карантином.

Як працюють піраміди?

Принцип роботи піраміди заключається в тому, що виплати старим учасникам роблять за рахунок надходження нових. Поки кількість учасників збільшується, проблем із виплатами не виникає. Як тільки маса старих учасників переважає кількість нових, піраміда обвалюється. Відбувається колапс, коли в компанія немає ресурсів, щоб забезпечити взяті на себе зобов’язання перед учасниками. Простими словами – немає грошей, щоб виплачувати учасникам обіцяні відсотки за вкладами.

А відсотки за вкладами B2BJewerly пропонувала захмарні – від 468% до 780% річних.

Піраміди часто містять елементи багаторівневого маркетингу, учасник отримує свій відсоток від залучення нових учасників, і таким чином учасники діляться на своєрідні ієрархічні рівні. Чим більше учасників ти залучив, то більше отримуєш відсотків з кожного із них та на вищий рівень підіймаєшся.

 Хто стоїть за розкрученим брендом B2BJewerly?

Всього в Україні, Казахстані та Росії відкрили 130 магазинів, а розпочалось усе з Вінниці і швидко виросло на всю Україну. Микола Гонта, який також є засновником невеликого ювелірного заводу Шарм заснував піраміду 20 серпня 2018 року. Власне завод розпочався у 1999 році з маленької ювелірної майстерні, зараз на підприємстві працює півтори сотні працівників.

Засновники B2BJewerly вже ухилялися від сплати податків у особливо великих розмірах у 2013 і 2019 роках, а готівку виводили через схему за участі благодійного фонду Зимородок.

На момент розкриття, у системі B2BJewerly налічувалось 600 тисяч аккаунтів, тобто людей, які вклали свої кошти, розраховуючи на суперприбутки. Зараз же, коли все закінчилося, вони не можуть вимагати будь-яких компенсацій, адже покупки сертифікатів оформлялися як благодійні внески, на користь того ж благодійного фонду – Зимородок.

Єдиний оптимістичний сценарій, – коли правоохоронці доведуть в суді порушення законодавства, тоді учасники піраміди зможуть розраховувати хоч на якусь компенсацію.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня