Як 19-річний американець написав 27 тисяч статей шотландської Вікіпедії, хоч сам не знає шотландської мови?

Як 19-річний американець написав 27 тисяч статей шотландської Вікіпедії, хоч сам не знає шотландської мови?

21:45 Серпень 31, 2020

Життя 5048 3 хвилини

19-літній американець-користувач Вікіпедії під ніком AmaryllisGardner створив або відредагував майже половину всіх статей у шотландському варіанті цієї відомої електронної енциклопедії. А це близько 27 тисяч статтей! Про це нещодавно розповіла газета Guardian.

На початку у статтях, які він створював, «автор» ставив попередження: «Шотландська мова, яка використовується у цій статті, написана людиною, для якої ця мова не рідною. Будь ласка, виправте статтю, коли зможете».

При цьому Амаріліс Гарднер просто вводив слова на шотландській мові (часто написані з помилками) у граматичних конструкціях на англійській мові.

Як пише видання Guardian, через якийсь час американець вже почував себе настільки впевненим і просто прибрав свій попереджувальний текст, який нагадував про можливість вносити зміни у його «статті».

Guardian також нагадало, що у Середньовіччі шотландська мова була однією з найпоширеніших на Британських островах, проте у XIX столітті британські інтелектуали вирішили «очистити» англійський мову (письмову та усну) від слів, характерних для шотландської.

Зі свого боку, американець намагався виправдати свої «витівки» і заявив, що почав «працювати» над «шотландською» «Вікіпедією» коли йому ще було 12 років!

Користувачі вважають, що «цей чоловік наніс шотландській мові більшу шкоду, ніж будь-хто інший в історії. Він здійснив культурний вандалізм у раніше невідомих ​​масштабах».

Як відомо, сьогодні шотландська мова вважається зникаючою. І, що парадоксально у цій ситуації – за сім років ніхто не зміг побачити, що з шотландською «Вікіпедією» щось не так.

Цілий ряд спеціалістів та просто носії шотландської мови тепер думають, як поступити у цій ситуації. Одна частина пропонує просто видалити шотландську «Вікіпедію» і створити все «з нуля», інші кажуть, що потрібно повернутися назад – до часу коли почалися «зміни». Є і точка зору, що потрібно залишити все як є, але найняти носіїв мови на волонтерських засадах, які зможуть поступово виправляти всі помилки американського «шотландця».

А деякі лінгвісти вважають, що ці тисячі «статей» є своєрідний «каркас» для шотландської «Вікіпедії», який тепер потрібно перекладати на сучасну шотландську мову.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня