Csehországban a mobiltelefonok használatának betiltását tervezik az iskolákban
Andrej Babis cseh miniszterelnök bejelentette, hogy a kormány benyújtott egy törvényjavaslatot a parlamentnek, amely 2027 szeptemberétől betiltja a mobiltelefonok használatát az iskolákban. A tilalom a telefonok használatára az órán és a szünetekben egyaránt vonatkozna, néhány kivételtől eltekintve, például egészségügyi okokból, vagy ha az iskolák engedélyezik a használatukat oktatási célokra.
„Az iskolák nem engedélyezhetik a diákoknak, hogy szünetekben mobiltelefont használjanak, kivéve az említett okokból előírt eseteket” – áll a törvénytervezetben.

A Reuters beszámolója szerint a lépés más országok kormányai által hozott intézkedéseket követi, amelyek célja a közösségi média vagy a mobiltelefonok gyermekek közötti használatának korlátozása.
Ebben a hónapban Lengyelország Hollandia, Dél-Korea és Olaszország után betiltotta az okostelefonok használatát az iskolákban, mivel aggodalmak merültek fel azok diákok koncentrációjára és viselkedésére gyakorolt hatása miatt.
Ami a közösségi hálókat illeti, Ausztrália volt az első, amely betiltotta a gyermekek számára a közösségi média használatát, az Egyesült Királyság pedig ebben a hónapban jelentette be a 16 év alatti gyermekekre vonatkozó tervezett tilalmat.
Babis elmondta, hogy a kormány a gyermekek esetében közösségi hálók használatának betiltását is fontolgatja, Franciaország és más országok példáját követve, amelyek szigorúbb álláspontot képviseltek a gyermekekre gyakorolt potenciális negatív hatásokkal kapcsolatos aggodalmak miatt.
Ugyanakkor a hétfőn benyújtott törvényjavaslat ezzel a kérdéssel nem foglalkozik.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás