Ukrajna hét további civilt hozott haza az orosz fogságból

Ukrajna hét további civilt hozott haza az orosz fogságból

18:00 Június 27, 2026

Közélet 142 2 хвилини

Українська

Ukrajnának sikerült hazahoznia hét újabb civilt, akiket évekig illegálisan tartottak fogva Oroszországban – jelentette be szombaton Dmitro Lubinec, a Legfelső Tanács emberi jogi biztosa a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint az orosz fogságból azok a 35 és 66 év közötti ukránok szabadultak, akiket 2022-ben illegálisan fogtak el és tartottak fogva Mariupol, Kijev (Bucsai járás), Harkiv, Zaporizzsja és Luhanszk megyék megszállása során.

Egy ukránt az oroszok a saját otthonából raboltak el egyszerűen azért, mert a fiai az ukrán fegyveres erőkben szolgálnak. Egy másik ukránt munkába menet vittek el az orosz invázió kezdetének napján. A szabadon engedettek között van egy önkéntes is, aki 2022-ben csatlakozott a Tajra Angyalai dandárhoz Mariupolban. Ugyanezen a napon Tajrát is őrizetbe vették vele együtt, és korábban sikerült hazahozni.

(vb/rbc.ua)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei