Ukrajna hét további civilt hozott haza az orosz fogságból
Ukrajnának sikerült hazahoznia hét újabb civilt, akiket évekig illegálisan tartottak fogva Oroszországban – jelentette be szombaton Dmitro Lubinec, a Legfelső Tanács emberi jogi biztosa a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint az orosz fogságból azok a 35 és 66 év közötti ukránok szabadultak, akiket 2022-ben illegálisan fogtak el és tartottak fogva Mariupol, Kijev (Bucsai járás), Harkiv, Zaporizzsja és Luhanszk megyék megszállása során.
Egy ukránt az oroszok a saját otthonából raboltak el egyszerűen azért, mert a fiai az ukrán fegyveres erőkben szolgálnak. Egy másik ukránt munkába menet vittek el az orosz invázió kezdetének napján. A szabadon engedettek között van egy önkéntes is, aki 2022-ben csatlakozott a Tajra Angyalai dandárhoz Mariupolban. Ugyanezen a napon Tajrát is őrizetbe vették vele együtt, és korábban sikerült hazahozni.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás