У Фінляндії відкрили абсолютно новий вид Полярного сяйва
Нова форма оптичного феномену нагадує піщані дюни в пустелі.
Новий вид Полярного сяйва було зафіксоване дослідниками-аматорами. Феномен зеленого світла в нічному небі неодноразово фіксували як прості люди, так і вчені. Деякі експерти стверджують, що оптичне явище було також зафіксоване в деяких доісторичних печерних малюнках. Як пише The Guardian, Полярне сяйво виникає, коли заряджені частинки, такі як електрони, відриваються від Сонця й проходять через полюси магнітного поля Землі. Вони вступають у взаємодію з газами в атмосфері включно з азотом й киснем, підвищуючи їхню енергію. Потім ця енергія виділяються у формі світла.
«Це працює так само, як в неонових лампах. По-суті ми можемо сказати, що Північне сяйво – це неонова лампа в небі», – пояснила професор обчислювальної космічної фізики з Університету Хельсінкі Мінна Палмрот. Явище спостерігали у різних формах включно з дугами, спіралями й коронами. Але тепер завдяки аматорам Палмрот і її колеги кажуть, що була відкрита досі не відома форма. Світло нагадує піщані дюни. Фінська вчена попросила групу дослідників-аматорів фотографувати конкретні форми Полярного сяйва. Але потім виникла загадка. «Дехто з них питав мене: а як щодо цих ліній, якої вони форми?» – каже Палмрот. Виявивши нову форму для наукової літератури, вона попросила інших вчених з Фінляндії зробити інші знімки явища.
«Я фактично сиділа на дивані й відправляла повідомлення спостерігачам в дусі: «Сфотографуй ось такий вид». Спільнота не розчарувала. Серед присланих фото були два, зроблений одночасно, але з різних місць в Фінляндії», – розповіла вчена. Це дозволило Палмтрот і її колегам визначити висоту й інші аспекти явища, такі як проміжок між брижами «дюн», повідомляє УНІАН.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися