Згідно з даними спостережень, 2020 рік був найспекотнішим роком на Землі

Згідно з даними спостережень, 2020 рік був найспекотнішим роком на Землі

11:04 Січень 11, 2021

Життя 2419 6 хвилин

Magyar

2020-й рік обійшов 2016-й як найспекотніший в Європі за всю історію спостережень, – повідомила Служба моніторингу клімату Європейського союзу Copernicus (C3S) у п’ятницю 8 січня.

Середня температура Землі була на 1,25 градуса Цельсія вище доіндустріального рівня в 2020 році, як і в 2016 році, останні шість років були найспекотнішим періодом із початку фіксування даних.

Однак Copernicus зазначає, що в 2016 році явище в Тихоокеанському відоме як Ель-Ніньо підняло глобальну температуру на 0,1-0,2 градуса Цельсія.

Рекордна спека в Долині Смерті

Температура поверхні Європи піднялася в середньому на 2,2 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальними температурами.

Найтепліша температура, коли-небудь зафіксована надійними методами, також була зафіксована минулого року, коли в Долині смерті (Death Valley) в пустелі Мохаве після серпневої спеки в Каліфорнії температура повітря піднялася до 54,4 градуса Цельсія.

Арктика та північний Сибір потеплішали набагато швидше, ніж планета в цілому, в деяких районах цих регіонів було майже на 7 градусів Цельсія тепліше 30-річного середнього значення, яке використовувалось як орієнтир.

Арктичний лід продовжував танути і був меншим, ніж будь-коли в липні та жовтні порівняно з тими ж місяцями попередніх років.

Тривожна концентрація вуглекислого газу

„2020 рік був також видатним роком через незвичну спеку в Арктиці та велику кількість тропічних штормів у Північній Атлантиці”, – каже директор Copernicus Карло Буонтемпо. Не дивно, що останнє десятиліття було найтеплішим. Це чергове нагадування про гостру потребу в скороченні викидів, щоби запобігти негативним кліматичним наслідкам у майбутньому, – додав він.

У доповіді Copernicus він також попереджає, що концентрації вуглекислого газу будуть продовжувати зростати, зменшення яких є ключовим у боротьбі з глобальним потеплінням.

Згідно з повідомленням, концентрація вуглекислого газу в атмосфері зросла до 413 ppm (часток на мільйон), що приблизно на 50 відсотків більше, ніж на початку 18 століття. Концентрація встановила рекорд, незважаючи на зменшення викидів на сім відсотків через обмеження, введені внаслідок епідемії коронавірусу.

Однак глобальні викиди продовжували зростати до 2019 року, і поки не відомо, чи повернеться людство до доепідемічного способу життя, до попередніх значень викидів, чи почне зменшувати викиди вуглецю, щоб уникнути катастрофічних наслідків, – наголошується у звіті.

Виконувати зобов’язання, передбачені Паризькою конвенцією, недостатньо?

Навіть якщо всі країни виконають свої зобов’язання, які вони взяли на себе, підписавши Паризьку конвенцію 2015 року, до кінця століття температура планети все одно зросте приблизно на 3 градуси Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.

Згідно з даними Copernicus, починаючи з 1970-х років, кожного десятиліття глобальна температура на планеті підвищується в середньому на 0,2 градуса через антропогенні викиди СО2 та інших парникових газів. Якщо ми продовжимо таким чином, до середини 2030-х років ми досягнемо потепління на 1,5 градуса Цельсія, – вважають дослідники.

Найгарячіше десятиліття

Минулого 2020 року, згідно з оцінками вчених, закінчилося найгарячіше досі зафіксоване десятиліття на сьогодні. Служба кліматичних змін збирає власні дані, а також використовує вимірювання наземних станцій, метеорологічних аеростатів, літаків та супутників, починаючи з 1950 року, а в деяких випадках і до 1850 року.

Минулого літа на території Європи температура збільшилась у середньому на 1,6 градуса Цельсія порівняно з 30-річним контрольним періодом із 1981 по 2010 рік та побила рекорд 2019-го року, який раніше вважався найспекотнішим.

Джерело: euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня