«На Закарпатті безліч хворих із COVID-19 не мають показів до стаціонарного лікування», – представники МОЗу

«На Закарпатті безліч хворих із COVID-19 не мають показів до стаціонарного лікування», – представники МОЗу

18:09 Березень 15, 2021

Життя 10640 5 хвилин

Magyar

В понеділок, 15 березня, на Закарпаття завітали представники МОЗ. Зокрема, заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як та президент Асоціації анестезіологів України, професор, головний спеціаліст МОЗ за фахом “Анестезіологія” Сергій Дубров.

Мета візиту – перевірка дотримання в області протоколів лікування COVID – 19, а також надання допомоги у вирішенні критично-важливих питань, які перебувають в компетенції Міністерства охорони здоров’я України.

Відтак представники МОЗ разом із очільником Департаменту охорони здоров`я Закарпатської ОДА Анатолієм Пшеничним поспілкувалися із журналістами.

– Ми переглядаємо історії хвороби, дивимося чи лікарі дотримуються протоколу лікування, чи якісно надається допомога. Зараз ми встигли подивитися тільки дві лікарні. Також аналізуємо стан з кисневими точками, – розповіла  заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

У свою чергу Анатолій Пшеничний розповів, що у зв’язку із запровадженням на Закарпатті червоної зони, кількість хворих трохи зменшилася. Утім, радіти поки зарано. Адже, немає стабілізації загальної ситуації.

– На Закарпатті майже 60-70% пацієнтів з COVID-19 потребують кисню, – наголосив Анатолій Пшеничний. – Водночас, серед пацієнтів з коронавірусом, які потрапляють до лікарні, є і частина тих, які могли б лікуватися амбулаторно. Людина при знанні діагнозу починає панікувати і, відповідно, часто ці люди могли б знаходитись вдома. Тобто спрацьовує психологічний фактор. 10% пацієнтів могли би знаходитися на амбулаторному етапі.

Ще одна проблема, за словами лікаря, багато пацієнтів, які поступають до стаціонару, пройшли самолікування кількома видами антибіотиків. 

Тож частою проблемою закарпатців, яких госпіталізують з коронавірусною інфекцією є антибіотикорезистентність. 

– Це суттєво ускладнює подальше лікування. Я би попросив хворих, не приймати рішення на основі порад від сусідів, фармацевтів, для прийняття антибіотиків. Не довіряйте таким порадам.  Це має визначити лише ваш сімейний лікар, – наголосив він.  

За словами професора Сергія Дуброва, в одному із медичних закладів, який вони відвідали, понад 80% хворих не мають показів до стаціонарного лікування. А ряд лікарів, взагалі не розуміє, що хворий може бути виписаний із позитивним тестом на COVID-19.

– Якщо пацієнт не потребує кисневої підтримки, то може лікуватися вдома. Та можна трохи розвантажити медзаклади. Окрім того, я бачив, що майже 100% хворих не обгрунтовано отримують антибіотики. А це гроші наші з вами, медзакладу, а головне – здоров’я хворих. Що стосується вакцинації, то її не слід боятися. Вакцина – це свобода та колективний імунітет. Тільки так ми зможемо побороти коронавірус, – наголосив Дубров.

Як зазначив Анатолій Пшеничний наразі на Закарпатті працюють вісім медичних бригад.

– Наразі 1254 людини щеплено. Звичайно це не той відсоток, який би хотілося. Завдяки антирекламі не всі медики хотіли вакцинуватися. Але я думаю, скоро все зміниться. Медики подивляться на колег і змінять свою думку, – зазначив Пшеничний.

Насамкінець спікери брифінгу повідомили, що на Закарпатті вже у скорому часі в області запустять роботу кисневих станцій в одинадцяти районних медзакладів. До кінця березня повинні закінчитися роботи з їх монтажу. Мова про Ужгородську клінічну лікарню, Центр легеневих хвороб, обласну КЛ, інфекційну лікарню, Берегівську КЛ, Виноградівську, Міжгірську, Рахівську, Мукачівську, Тячівську та Ужгородську районні лікарні.

Христина БІКЛЯН, Карпатський Об’єктив

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня