Ультразвук здатен пошкодити коронавіруси

Ультразвук здатен пошкодити коронавіруси

16:29 Березень 20, 2021

Життя 1892 3 хвилини

Magyar

Ультразвукові хвилі на частотах медичної візуалізації можуть пошкодити коронавіруси: вони можуть зруйнувати та розірвати мантію та шипи вірусів. Таку здатність за допомогою комп’ютерного моделювання презентували дослідники з Массачусетського технологічного університету (MIT).

Структура коронавірусів загальновідома: вірус РНК, що охоплює ліпіди, з виступаючими білковими шипами, вбудованими в його поверхню, що нагадують невелику коронку. Ці білкові спайки прикріплюються до здорових клітин і викликають інвазію вірусу РНК в організм.

Форма та стратегія зараження вірусу відомі дослідникам, але про його фізичні властивості відомо мало. Дослідники Массачусетського технологічного інституту в дослідженні, опублікованому в «Journal of Mechanics and Physics of Solids», припускають, що коронавіруси можуть бути вразливими до ультразвукових коливань у діапазоні частот, що використовуються в медичних діагностичних приладах.

Використовуючи комп’ютерне моделювання, дослідницька група представила механічну реакцію вірусу на вібрації в діапазоні ультразвукових частот. Було виявлено, що від 25 до 100 мегагерц вібрації за долю мілісекунди викликали розпад оболонки вірусу та спайки, а також розрив вірусу.

Результати попередні й базуються на обмежених даних про фізичні властивості вірусу. Тим не менше, дослідники вважають, що їх відкриття є першим кроком можливого лікування коронавірусних інфекцій за допомогою ультразвуку, включаючи новий вірус SARS-CoV-2.

Однак учені ще мають знайти відповіді в подальших дослідженнях щодо того, як саме можна використовувати ультразвук і наскільки він може бути ефективним у знищенні вірусу в організмі людини.

«Ми довели, що під час ультразвукового збудження оболонка коронавірусу та шипи будуть вібрувати, і відхилення цих вібрацій дуже велике, що спричиняє навантаження, яке може зруйнувати певні частини вірусу, спричиняючи створення видимих пошкодженнь зовнішньої оболонки та можливі невидимі пошкодження в межах РНК. Ми сподіваємось, що наше дослідження спонукатиме до діалогу між різними дисциплінами», – повідомив Томаш Вержбіцкі, керівник дослідження.

(hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня