Українські полярники стали потенційними донорами кісткового мозку

Українські полярники стали потенційними донорами кісткового мозку

16:33 Квітень 15, 2021

Життя 1534 5 хвилин

Полярники, які працюють на українській антарктичній станції “Академік Вернадський”, передали в Україну конверти зі зразками біологічного матеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.

Щорічно трансплантації кісткового мозку потребують близько 2700 українських пацієнтів. Наразі всі трансплантації, які проводяться у межах України – неродинні загалом станом на сьогодні таких трансплантацій виконано сім. В усіх випадках донорами кісткового мозку стали іноземці.

В Україні існує реєстр донорів кісткового мозку, до якого входять понад три тисячі осіб. Але цього недостатньо. Для того, щоб пацієнти могли знайти свого донора в Україні, а не за кордоном, у реєстрі має бути хоча б 20-40 тисяч потенційних осіб.

Долучитися до реєстру вирішили 12 співробітників з Української антарктичної станції “Академік Вернадський”, які передали конверти із заборами в Україну. 15 квітня конверти передали голові Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Як розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, полярники долучилися до проєкту з донорства у відповідь на пропозицію Міністерства охорони здоров’я.

“Вирішили долучитися дуже просто – нас знайшов пан Василь Стрілка із директорату МОЗ і спитав, чи ми хотіли б підтримати ініціативу з розвитку донорства кісткового мозку. Він приїхав до нас до офісу та прочитав настановчу лекцію, як це відбувається. І з цього моменту запитань в нас уже не було”, – пояснив він.

За словами вченого, поки що донорство кісткового мозку в Україні – не надто поширене явище, оскільки пересічні українці мало обізнані про цей процес.

“Насправді донорство кісткового мозку – це абсолютно нормальна процедура, приблизно така, як донорство крові. Майже кожен із нас може стати в чергу рятівників чийогось дитячого життя”, – наголосив Дикий.

Директор НАНЦ розповів, що головним технічним питанням було те, як передати конверти зі зразками кісткового мозку в Україну.

“Оскільки цього року у нас цілих три заходи судна на станцію, ми прихитрились у середньому з них передати конверти разом із нашими співробітниками, які долітали на сезонні роботи, і зараз, коли дехто з них вертався додому, ми зробили так, щоб ці конверти опинилися тут якомога швидше”, – зазначив він.

Представник МОЗ Ігор Ващенко зазначив, що наповнення реєстру спростить проведення трансплантації кісткового мозку для українських дітей.

“Проблема з якою ми зіткнулися дуже проста – ми мали неймовірну кількість дітей, яку ми відправляли за кордон, і батьки мали шалений стрес, а фінансування не покривало всі потреби. Тоді було ухвалене рішення підтримувати механізм взаємодії, щоб ми могли працювати із міжнародними реєстрами до моменту наповнення нашого українського реєстру донорів кісткового мозку”, – розповів він.

За його словами, реєстр, який створюється в Україні, має відповідати усім нормам, які діють у міжнародних реєстрах донорів кісткового мозку.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня