70 ПЕТ-пляшок щохвилини прибувають до Угорщини з Румунії по річках Тиса та Самош

70 ПЕТ-пляшок щохвилини прибувають до Угорщини з Румунії по річках Тиса та Самош

13:45 Квітень 22, 2021

Життя 243 2 хвилини

Magyar

Це визнав заступник голови ради області Марамуреш. Водночас румунські посадовці працюють над розробкою програми утилізації відходів.

«Ми схожі на поганого сусіда зверху в багатоповерхівці, котрий постійно заливає стелю: регулярно засипаємо сміттям наших угорських сусідів», – резюмував заступник голови ради області Марамуреш Раду Труфан. Він повідомив, що, за його інформацією, щонайменше 50–70 ПЕТ-пляшок щохвилини пливуть до Угорщини по річках Тиса та Самош. «І це для нас великий сором», – підкреслив він.

Після багатьох скандалів влада Румунії все ще шукає способи розв’язання проблеми утилізації відходів, але ефективного рішення досі не прийнято, населення продовжує викидати сміття на заплави річок. За словами Раду Труфана, можливо, варто побудувати мобільні дамби на двох річках, які би стримували принаймні частину відходів, викинутих у воду.

Видання Főtér раніше вже повідомляло про те, що торік президент Угорщини Янош Адер у листі закликав лідерів Румунії й України Клауса Іоганніса та Володимира Зеленського використати свій вплив для пошуку вирішення проблеми потрапляння сміття з території двох країн річками до Угорщини.

Кількість відходів, які надходять з-за кордону, сягає таких масштабів, що система утилізації, установлена в Угорщині у 2019 році, уже не в змозі впоратися з цим обсягом.

Джерело: foter.ro

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня