Пандемії можна було уникнути?

Пандемії можна було уникнути?

17:00 Травень 14, 2021

Життя 315 3 хвилини

Magyar

Пандемії коронавірусу можна було б уникнути, ВООЗ допустила помилку, адже оголосило поширення вірусу пандемією занадто пізно і відкладала до останнього введення обмежень на поїздки, – йдеться в останньому аналізі незалежного органу, виконаного на замовлення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Згідно з аналізом Незалежної групи з питань готовності та реагування на пандемію (IPPPR), ВООЗ слід було оголосити новий коронавірус пандемією набагато раніше і запропонували негайно змінити класифікаційні критерії, щоб надалі запобігти поширенню в світі такими швидкими темпами чергової епідемії.

На думку Групи, ВООЗ повинна була оголосити надзвичайну ситуацію тижнем раніше, вже 22 січня, а не чекати до 30 січня. Експерти додали, що ВООЗ також помилилась, запропонувавши країнам вводити обмеження на поїздки лише в крайньому випадку та відповідно до власних міркувань, що деякі країни почали застосовувати лише тоді, коли їхні лікарні ставали перевантаженими. Колегія також зазначила, що помилкою була і відсутність медичного обладнання на міжнародному ринку, і весь асортимент скупили один-два основні гравці.

На майбутнє пропонується:

  • країни, з вини яких виникатимуть пандемії, повинні бути притягнуті до відповідальності, також слід створити міжнародну систему епідемічного нагляду,
  • вакцини мають надаватися безкоштовно, а для сприяння фінансуванню повинні створюватися фонди запобігання епідеміям,
  • країни «Великої сімки» повинні фінансувати на 1,9 млрд доларів програму ВООЗ «Covax», яка спрямована на сприяння вакцинації в менш заможних країнах.

У всьому світі з початку спалаху епідемії коронавірусу заразилося 159 мільйонів людей, а 3,3 мільйона – померли.

portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня