На Ужгородщині відкрився оновлений лікувально-реабілітаційний корпус

На Ужгородщині відкрився оновлений лікувально-реабілітаційний корпус

10:46 Червень 1, 2021

Життя 522 6 хвилин

Magyar

Як відомо, обласний дитячий санаторій «Малятко», який розташувався поблизу обласного центру у с. Оноківці на сьогодні є єдиним на території Закарпатської області лікувально-оздоровчим закладом, який надає оздоровчі, профілактичні та реабілітаційні послуги дітям дошкільного та шкільного віку.

Проте, і його не оминули типові для українських реалій проблеми – відсутність фінансування, байдужість центральної влади, багаторічні ремонти та реконструкції. Але, саме цього року, якраз напередодні міжнародного Дня захисту дітей на його території таки відкрили капітально оновлене приміщення лікувально-реабілітаціного центру.

На офіційне відкриття разом із багаточисленною дітворою прийшли і поважні гості – керівництво та депутати Закарпатської обласної ради, які безпосередньо допомагали санаторію у завершенні реконструкції, а також керівництво Оноківської ОТГ, на території якого і знаходиться унікальна дитяча здравниця і, які теж є патронами цього закладу.

Серед щирих друзів закладу, які прийшли на відкриття оновленого корпусу «Малятка» були і представники різних громадських організацій, які протягом довгого часу є меценатами та лобістами його інтересів.

Директор санаторію Галина Мороз разом із своїм колективом радо прийняли гостей і були дуже вдячна всім дотичним до цієї знакової для закладу події.

З вітальними словами виступили як голова Закарпатської обласної ради, так і депутатський корпус. Зокрема, заступниця директора КПН «Обласна дитяча лікарня» та, за сумісництвом, депутатка обласної ради Єлизавета Біров щиро привітала колектив санаторію із подією та зазначила наступне: «Мені дуже приємно побачити результат нашої багаторічної співпраці з санаторієм «Малятко». Колись будучи керівником Закарпатської обласної дитячої лікарні і зараз, на посаді заступника, я намагалася по можливості, коли словом, коли порадою, а інколи і матеріально підтримувати «Малятко».

Тому сьогодні я щира дякаю всім тим, хто долучився до цієї доброї справи. А з нагоди відкриття нового корпусу, наша лікарня, яка, до речі, є куратором цього санаторію, вирішила зробити невеличкий сюрприз, – подарувати винуватцям свята кисневий концентратор, який допоможе їм ще краще дбати про діток».

Її колега в обласні раді, а також президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдіка Орос також щиро привітала присутніх із завершенням будівельно-реконструкційних робіт і зазначила наступне: «Пригадую, що ще з попередніх скликаннях Закарпатської обласної ради ми постійно намагалися підтримувати на плаву цей унікальний лікувально-оздоровчий заклад. Тому сьогодні мені вдвічі приємно бачити результати такої підтримки. Я упевнена, що нашим студентам із Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ буде чому повчитися у ваших педагогів на навчальній практиці. І я дуже рада буду посприяти підписанню договору для реалізації цього задуму. На мою думку, це зможе значно зблизити Ужгородщину з містом Берегово».

Вже після офіційного відкриття корпусу та невеличкої екскурсії лікар-фізіотерапевт санаторію Світлана Лукащук коротко розповіла присутнім, як власне і проходить «робочий процес» дитячої здравниці. «Сьогодні «Малятко» приймає на оздоровлення діток за електронними направленнями сімейного лікаря. І, згідно контрактів НСЗУ, наше «Малятко» приймає для реабілітації дітей із ураженнями опорно-рухового апарату та нервової системи.

Напередодні міжнародного Дня захисту дітей санаторій вже амбулаторно прийняв 67 дітей, які прибули сюди переважно з Ужгорода та Ужгородського району. Згідно графіку всі дітки протягом дня отримують різні реабілітаційні послуги, а ввечері повертаються додому. Загалом, курс реабілітації складає 10 днів. Надалі ми плануємо здійснювати набір кожних два тижні з перервою у два-три дні.

А в оновленому двоповерховому лікувально-реабілітаційному корпусі з обладнаним просторим ліфтом для юних пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату вже незабаром запрацюють кабінети лазеротерапії, фізичної терапії, масажу, інгаляторної терапії, реабілітаційний тренажер Мотоmed, кабінет електро-світлолікування, ерготерапії, психолога та кімнати відпочинку.

Юрій КОПИНЕЦЬ, Відео – Дмитро МИСЬ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня