Берегово долучилося до Міжнародного фестивалю поезії імені Яноша Рімая

Берегово долучилося до Міжнародного фестивалю поезії імені Яноша Рімая

16:03 Червень 12, 2021

Життя 3397 4 хвилини

Magyar

Фонд імені Яноша Рімая вперше організував Міжнародний фестиваль поезії. Він розпочався в місті Шарошпатак (Угорщина) 9 червня й триватиме до 13-го. Організатори проводять низку фестивальних програм за участю 15 іноземних та 15 угорськомовних поетів у ще 8 населених пунктах в Угорщині, Словаччині, Румунії та на Закарпатті, зокрема в містах Токай, Шаторальяуйгей, Мішкольц, Серенч, Кішварда, Кральовски-Хлмец, Берегово, Сату-Маре.

У Берегові 11 червня фестивальним майданчиком стало приміщення Генерального консульства Угорщини. Участь у І Міжнародному фестивалі поезії ім. Яноша Рімая взяли поет, письменник, етнограф, перекладач Ласло Варі Фабіан, поет Гергей Марчак, поет, публіцист Ласло Мігаї Молнар, а також голова Фонду ім. Яноша Рімая Ференц Папп. Модератором заходу виступив літературознавець Ласло Чордаш.

Насамперед присутніх привітав перший заступник Генерального консула Угорщини в м. Берегові Мігай Андраш Беке. Він зазначив, що програма «Літературна вежа» (Irodalmi Kilátó), яку проводить Генконсульство, знайшла гідне продовження в поетичному фестивалі. Крім того, за його словами, культурних масових заходів, які довелося скасувати через епідемію, уже дуже бракувало.

Затим до гостей звернувся Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі. «Мета нашої програми «Літературна вежа» – виведення літератури на перший план, зокрема на Закарпатті. Усі заходи, проведені протягом минулих років в її рамках, служили саме цьому», – зазначив дипломат. Він висловив радість з приводу того, що після довготривалої перерви знову є можливість зустрічати гостей.

З вітальної промови Генконсула присутні дізналися, що Янош Рімай був не лише поетом, але й активним дипломатом, тому символічно, що один із майданчиків фестивалю, названого його ім’ям, розмістився в дипломатичній установі Берегова.

Ференц Папп, у свою чергу, також назвав відрадним те, що з дотриманням протиепідемічних правил фестиваль усе ж вдалося організувати й провести. «Зрештою, якщо всі замкнуться в собі й будуть спілкуватися лише в обмеженому колі, то і література стане обмеженою. Для того щоб залишатися відкритими й мати можливість показати себе, потрібне спілкування», – наголосив голова Фонду, процитувавши слова Шандора Чорі: «Ми повинні бачити одне одного, щоб нас бачили. Ми повинні чути одне одного, щоб нас чули».

Відтак поети зачитали антологію, складену для фестивалю, а також свої вірші та твори інших авторів.

Під час спілкування в невимушеній атмосфері гості під керівництвом модератора обговорили різні питання, що стосуються угорської та світової літератури. Зокрема торкнулися проблем художнього перекладу, розвитку сучасної поезії, а також спробували визначити місце угорської літератури та її письменників у світі.

Організатори сподіваються, що подібний фестиваль у подальшому вдасться провести й на Закарпатті.

Завершився захід невеликим фуршетом.

(K. K./Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня