В’язні ГУЛАГу розпочали, а нинішні ув'язнені продовжать будівництво сибірської залізниці

В’язні ГУЛАГу розпочали, а нинішні ув'язнені продовжать будівництво сибірської залізниці

18:07 Червень 12, 2021

Життя 437 3 хвилини

Magyar

Як відомо, у табори ГУЛАГу за часів колишнього радянського диктатора були відправлені десятки тисяч людей. Отримана таким чином безкоштовна робоча сила мала величезних вплив на розвиток інфраструктури Сибіру. Там, де тепер пролягає 4000-кілометрова Байкало-Амурська магістраль, один із найбільш грандіозних проєктів 1930-х років, втратили життя десятки тисяч в’язнів ГУЛАГу. Роботи на залізничній лінії тривали десятиліттями навіть після смерті Сталіна. І ось тепер знову виникла ідея використовувати працю в’язнів тюрем для будівництва нових ділянок.

Як повідомили в Пенітенціарній службі Росії, планується створення трудової виправної колонії.

Видання Moscow Times зазначає, що до використання праці ув’язнених доводиться вдаватися, бо гастарбайтери з Центральної Азії не можуть в’їхати в країну через епідемію коронавірусу. Для реалізації проєкту з будівництва залізниці бракує близько 15 000 робочих рук.

«Це не буде ГУЛАГом», – наголошує Олександр Калашников, начальник Пенітенціарної служби, і додає, що для ув’язнених, які за свою роботу отримуватимуть оплату, створять усі належні умови.

Слід зазначити, що в Росії вже багато років намагаються реабілітувати Йосипа Сталіна, надаючи пріоритет результатам його діяльності, а не гріхам. Соціальні опитування показують, що дедалі більше людей мають позитивну думку про диктатора. У 2015 році під тиском уряду був закритий єдиний у країні музей ГУЛАГу, створений у колишньому трудовому таборі для вшанування пам’яті жертв сталінських репресій. Роком пізніше молоді комуністи повісили на воротах музею ГУЛАГу в Москві фігуру із зображенням Олександра Солженіцина, назвавши російського письменника, лауреата Нобелівської премії зрадником, брехуном та ворогом держави.

Правозахисники заявляють, що на дослідників, які викривають злочини Сталіна, чиниться тиск, а історію вибірково інтерпретують, вибілюючи темну сторону радянського періоду. У російській конституції написано, що Росія – спадкоємиця Радянського Союзу, тому «повинна захищати історичну правду». Утім правда дедалі частіше стає предметом інтерпретації.

(Index)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня