У Німеччині пришвидшується поширення штаму «Дельта» з Індії

У Німеччині пришвидшується поширення штаму «Дельта» з Індії

08:49 Червень 27, 2021

Життя 1749 4 хвилини

Magyar

За даними, опублікованими в п’ятницю, у Німеччині прискорюється поширення надзвичайно заразного варіанту коронавірусу (SARS-CoV-2) «Дельта», який раніше називали індійським, пише MTI.

Згідно з аналізом регулярного відбору зразків Національним інститутом громадського здоров’я ім. Роберта Коха (RKI), наразі домінуючим у Німеччині є варіант вірусу «Альфа», раніше відомий як британський штам B.1.1.7, але індійський варіант B.1.617.2 «Дельта» поширюється навіть швидше.

Серед позитивних результатів тестів на SARS-CoV-2 він становив 3% як на 19-й, так і 20-й тиждень (10–23 травня) вимірювань. Показник «Дельти» піднявся до 4% на 21-й тиждень, підскочив до 8% на 22-й, а за останній досліджуваний період – протягом 23-го тижня (7–13 червня) – становив уже 15%.

Паралельно частка штаму «Альфа» поступово зменшилася з 90% до 74%.

«Це лише питання часу, коли «Дельта» «захопить» Німеччину», – заявив у п’ятницю в Берліні президент RKI Лотар Вілер на брифінгу з міністром охорони здоров’я Єнсом Шпаном. За його словами, розповсюдження індійського штаму ускладнює контроль над епідемією, а це означає, що, незважаючи на кампанію вакцинації, основні заходи карантинної гігієни, зокрема носіння захисних масок і дотримання соціальної дистанції, повинні залишатися протягом наступних місяців.

У кількох європейських країнах попередні мутації були витіснені штамом «Дельта», який є більш заразним, ніж надзвичайно важкий варіант третьої хвилі – «Альфа» (британський штам). Крім того, на сьогодні дані показали, що вакцини, які вже використовуються для масового щеплення населення, забезпечують захист від «Дельти» не такою мірою, як раніше, а лише після введення другої дози.

Незважаючи на високий рівень вакцинації, приклад Ізраїлю, який змушений відновити носіння масок у приміщеннях, свідчить про необхідність проведення щеплень та дотримання правил боротьби з інфекцією, зазначив фахівець. За його словами, щоб восени кількість нових випадків інфікування не зростала, кампанії вакцинації недостатньо.

Лотар Вілер додав, що навантаження на систему охорони здоров’я може також значно зрости, оскільки інфіковані «Дельтою» приблизно вдвічі частіше потрапляють до лікарень, ніж пацієнти з «Альфа»-штамом. Так званий рівень госпіталізації (частка тих, хто потребує інтенсивного лікування) становить близько 5% для «Альфи» та 11% для «Дельти», підкреслив він.

Наразі епідемія пом’якшується, тому початкова ситуація дуже сприятлива, і те як вона розвиватиметься восени, залежить тільки від людей, зазначив Єнс Шпан, додавши, що лише дві дози вакцини забезпечують захист від «Дельта»-штаму. Тож, як ніколи, важливо, аби якомога більше людей отримали її. Як на індивідуальному, так і на суспільному рівнях вакцинація – єдина альтернатива непередбачуваному поширенню SARS-CoV-2, наголосив фахівець.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня