В Африці вдалося приборкати спалах Еболи

В Африці вдалося приборкати спалах Еболи

12:26 Червень 27, 2021

Життя 1602 3 хвилини

Magyar

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила, що спалах Еболи, який почався з Гвінеї, вдалося приборкати. Один із найбільш смертоносних вірусів був подоланий.

В африканській країні другий спалах Еболи, унаслідок якого загинуло 12 людей, почався в лютому цього року. Загалом було зафіксовано 16 інфікованих та 7, імовірно, заражених осіб. Тож ця хвиля виявилася набагато менш потужною, ніж та, яка вирувала у 2013–2016 роках. Тоді від Еболи загинуло понад 11 000 людей, переважно у Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне.

Відповідно до міжнародних стандартів, щоб можна було оголосити про подолання епідемії, мали минути 42 дні без нового випадку зараження, що вдвічі довше, ніж інкубаційний період вірусу.

Заходи, вжиті у Гвінеї під час попередньої епідемії, були настільки ворожими до місцевих жителів на лісистому південному сході країни, що вони кілька разів нападали на державних службовців і навіть убивали їх. Однак тепер ставлення людей виявилося кращим, а система охорони здоров’я спрацювала ефективніше.

ВООЗ відправила до Гвінеї 24 000 доз вакцин проти Еболи. Дотепер там було вакциновано 11 000 мешканців з високим ризиком зараження та 2800 медичних працівників, які борються з інфекцією. Крім того, над стримуванням епідемії в регіоні працювало понад сто експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Американські дослідники виявили, що існував зв’язок між нинішньою та попередньою епідеміями, оскільки другу хвилю викликала інфекція, яка вижила.

Ебола характеризується високою температурою, а в гіршому випадку у хворого з часом розвиваються симптоми геморагічної лихоманки, діарея, блювота, кровотеча і зрештою поліорганна недостатність та шок кровообігу.

Спочатку смертність від хвороби становила приблизно від 50% до 90%, але у 2019 році було виявлено протиотруту від Еболи, яка знизила рівень смертності від хвороби до 6%.

Захворювання передається при тісному контакті з тілесними рідинами. Найбільшому ризику піддаються люди, які живуть з пацієнтом або доглядають за ним.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня