В Україні проблеми з розмитненням авто з болгарськими, чеськими та словацькими номерами

В Україні проблеми з розмитненням авто з болгарськими, чеськими та словацькими номерами

10:21 Липень 5, 2021

Життя 2498 4 хвилини

Magyar

Дипломатичні установи Болгарії, Чехії та Словаччини не надали українській митниці роз’яснення про процедуру зняття з обліку та оформлення договору купівлі-продажу на автомобілі, тому українська сторона не до кінця володіє інформацією, як цю процедуру провести коректно, повідомляє UBR.

На цю мить “евробляхи” на болгарській реєстрації в основному знаходяться в південних регіонах України, з чеською та словацькою – масово зустрічаються на Закарпатті. Водії таких транспортних засобів (ТЗ) не поспішають на розмитнення, хоча запити до брокерів надходять регулярно.

“Власники чекають, питають: “Ну що там, коли розмитнення?” Я всіх попереджаю, що поки ці країни на паузі. Митниця ще до кінця не розуміє, як буде проходити процедура зняття з обліку: з вивезенням або без нього, з транзитними номерами чи ні, з відмітками або ж без них, з довідками чи ні… Але “евроблях” саме цих реєстрацій – багато”, – розповів виданню юрист Іван Казачук.

Своєю чергою Держмитслужба розмістила на своєму офіційному сайті інформаційні слайди, що покликані виправити ситуацію, але використовувати їх в роботі поки не вдається, говорить юрист: посилатися на ту чи іншу сторінку слайда не буде ні брокер, ні інспектор.

Всі сторони чекають тимчасовий порядок, який відповідно до закону №1402-ІХ повинен бути прописаний Кабінетом міністрів протягом місяця після його вступу в силу.

Додаткову складність ситуації додає той факт, що і Чехія, і Словаччина не хочуть знімати автомобіль з обліку, якщо він не перебуває на їх території. А вивезти туди “євробляхи” з реєстрацією цих країн українці не можуть, тому що автоматично втратять пільгу для розмитнення.

“Тобто людям кажуть “розмитнювати, але знімайтеся з обліку”. Але, щоб знятися з обліку – потрібно вивезти. А якщо вивезеш – не підпадає під цей закон. Ось тому і чекаємо роз’яснень”, – помічає Казачук.

З Болгарією ситуація менш критична. Але теж не без проблем: сама реєстраційна база там закрита, призначена тільки для внутрішнього користування. З’ясувати через неї, знятий автомобіль з обліку чи ні – неможливо.

Якщо машина ввозиться як імпорт, то по транзитних номерах митнику видно, що з обліку вона знята. Але у випадку з “євробляхами” є складність.

На цей момент можливий варіант подачі запиту від української митниці в Болгарію з метою отримання офіційної відповіді. Але прийти він може і через місяць-два. Якщо автомобіль вже заїхав на митне оформлення, то і до моменту отримання відповіді йому доведеться перебувати на митному терміналі.

Юрист пояснює, що складувати такі автомобілі митні інспектори не зацікавлені, тому також чекають роз’яснень “зверху” і по Болгарії.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня