У Росії репертуари театрів переглянуть з точки зору національної безпеки

У Росії репертуари театрів переглянуть з точки зору національної безпеки

15:55 Серпень 4, 2021

Життя 2105 3 хвилини

Magyar

Комітет із соціальних питань міністерства культури Росії у вересні перевірить, чи відповідають репертуари театрів національній стратегії розвитку та національній безпеці, повідомив агентству Інтерфакс голова комітету Михайло Лермонтов.

За його словами, до комісії надійшло кілька скарг щодо репертуарної політики російських театрів, які фінансуються державою. Михайло Лермонтов зазначив, що слід провести громадське обговорення, чи відповідають вони стратегії національної безпеки, нещодавно прийнятій президентом Володимиром Путіним.

До цієї справи долучать представників театрів, суспільства та міністерства культури. Терміни проведення обговорення Лермонтов не уточнив.

Театральний репертуар розкритикував, зокрема, і письменник Святослав Рибас. У статті, опублікованій минулого місяця у виданні «Літературна газета», він висловив думку, що деякі представлені твори не відповідають указу про стратегію національної безпеки, виданому 2 липня.

Рибас пригадав скандал, який вибухнув у 2015 році, коли Бориса Мездріча, колишнього директора Новосибірського державного академічного театру опери та балету, і Тимофія Кулябіна, режисера опери «Тангаузер», звинуватили в образі почуттів віруючих. А також нагадав про суперечки, що виникли у 2016 році в гірничо-економічному коледжі Воркути у зв’язку з підручниками з історії, виданими Фондом Сороса.

За словами Рибаса, версія опери Прокоф’єва «Війна і мир», поставлена ​​британцем Грехемом Віком у Маріїнському театрі в Санкт-Петербурзі, спотворює героїв Толстого, представляючи, наприклад, Наташу Ростову як повію. Американця Джона Ноймаєра, який поставив «Анну Кареніну» в Большому театрі в Москві, звинуватили в спотворенні сюжету через те, що Каренін став кандидатом у президенти.

Письменник обурився й постановкою режисера Костянтина Богомолова «Мушкетерів» на сцені Московського художнього театру ім. Чехова, герої якої живуть на території сучасної Росії і «просто насолоджуються популярністю серед публіки». У світлі всього сказаного Рибас назвав лише відволіканням уваги те, що Художній театр ім. Горького в Москві спричинив скандал, віддавши головну роль у п’єсі «Сталін, чудова Грузія» Ользі Бузовій.

Письменник закликав до «безповоротного» захисту російської класики, а як приклад для наслідування навів «Перемогу» часів Другої світової війни.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня