У Чорногорії, незважаючи на протести, відбулася урочиста інтронізація нового сербського митрополита

У Чорногорії, незважаючи на протести, відбулася урочиста інтронізація нового сербського митрополита

09:00 Вересень 7, 2021

Життя 2115 4 хвилини

Magyar

Незважаючи на протести, у чорногорському Цетинє в неділю відбулася урочиста інтронізація нового сербського митрополита Іоанникія, повідомляють місцеві ЗМІ.

Митрополит Іоанникій та предстоятель Сербської православної церкви патріарх Порфирій прибули в історичну столицю Чорногорії, Цетинє, на гелікоптері в супроводі правоохоронців. У місті в першій половині суботи почалися заворушення: сотні людей спорудили на під’їздах до населеного пункту барикади й палили шини на знак протесту проти інтронізації. У неділю поліція застосувала проти учасників акції сльозогінний газ.

Три чверті 620-тисячного населення Чорногорії належать до Сербської православної церкви, тоді як лише третина громадян країни є сербами.

Чорногорська православна церква десятиліттями намагається відокремитися від Сербської православної церкви, але її незалежність не визнають інші православні церкви.

Як пише чорногорська преса, протести дають чітке уявлення про напруженість, причиною якої стали заклики до тісніших зв’язків з Белградом.

Після інтронізації митрополит повідомив, що для подолання розколу, який, за його словами, створений штучно, знадобиться багато часу.

У своєму виступі Іоанникій наголосив, що цим приїздом він виявив велику любов до всіх громадян Чорногорії.

Конфлікт між Сербською православною церквою та Соціал-демократичною партією на чолі з президентом Чорногорії Міло Джукановичем особливо загострився минулого року.

У 2020-му президент ініціював передачу церковного майна в держвласність. Проти цього виступила СПЦ – найбільша конфесія Чорногорії, яка у відповідь підтримала під час передвиборчої кампанії опозицію, і після останніх виборів у серпні минулого року в Чорногорії до влади прийшли просербські сили.

Унаслідок масових заворушень у суботу й неділю постраждало семеро поліцейських та десять цивільних.

Прем’єр-міністр Здравко Кривокапіч у Twitter заявив, що ті, хто напав на поліцію, напали на країну.

«Те, що сталося вчора і сьогодні в Цетинє, є терористичним актом», – зазначив він.

«Цілком зрозуміло, що ті, хто давав вказівки, а також був організатором безладів, належать до вищого керівництва Соціал-демократичної партії та співпрацюють зі злочинними угрупованнями. Але держава перешкоджатиме цьому», – написав політик.

У свою чергу, колишній прем’єр, депутат парламенту від Соціал-демократичної партії Душко Маркович у дописі в соцмережі наголосив: «Нападаючи на мирних громадян і не даючи їм вільно протестувати, уряд приніс конфлікт у країну і призвів до провалу Чорногорії».

Чорногорія здобула незалежність від Сербії у 2006 році, і спочатку відносини між двома країнами були дружніми. Ситуація змінилася у 2016-му, коли в день виборів була здійснена спроба державного перевороту проти Міло Джукановича, який тоді був прем’єр-міністром. Виконавцями стали серби та росіяни, але і Белград, і Москва стверджують, що не причетні до справи.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня