Добре старе мило – найкращий засіб для дезінфекції автомобіля

Добре старе мило – найкращий засіб для дезінфекції автомобіля

12:23 Березень 19, 2020

Життя 5468 4 хвилини

Magyar

Якщо дотримуватися кількох простих правил, то можна захистити свій автомобіль від вірусів, не пошкодивши його салон.

У середньому легковому автомобілі перебуває близько 700 бактерій, включаючи стафілакок і пропіон. На думку дослідників, більшість бактерій потрапляють до салону, коли пасажири їдять в авто. Ще одна причина полягає в тому, що транспортні засоби рідко або недостатньо ретельно прибираються.

Однак сьогодні люди переймаються не стільки бактеріями, як коронавірусом, і дотримуючись кількох простих правил, водії можуть зробити багато для себе та здоров’я своїх пасажирів.

У боротьбі з коронавірусом ефективними є дезінфектори для рук, лосьйони, серветки та спиртові гелі, але жоден з цих засобів не зрівняється зі звичайнісіньким милом. І це стосується миття не лише рук, а й автомобілів.

Мило надзвичайно ефективне, оскільки найслабшою точкою простої структури вірусу є ліпідна оболонка, або шар жиру, який оточує РНК. Мило розчиняє цей жир, що, у свою чергу, призводить до розпаду вірусу. Тож збудник помирає, а точніше, стає неактивним, адже віруси насправді не є живими істотами, пояснює австралійський професор хімії Палл Тордарсон.

Корисні поради щодо дезінфекції автомобіля:

1. Мило та мильна вода – найкраща зброя проти коронавірусу.

2. Слід уникати використання розчинників, хлору та ацетону.

3. Будьте обережні з дезінфікуючим засобом для рук, оскільки спирт, який входить до його складу, може висушити шкіру. Тож користуйтеся кремами для шкіри і навіть серветками для зняття макіяжу.

4. Якщо виникає підозра стосовно мийного засобу, треба перевірити його на невеликій, менш помітній ділянці поверхні.

5. Усе, що наносилося на поверхню, слід витерти – хімії не має залишатися ніде.

6. Ретельно дезінфікуйте поверхні, яких торкаєтеся найчастіше. Окрім ручки дверей, керма та важеля перемикання передач, уваги заслуговують кнопки сенсорного екрана, внутрішнє дзеркало заднього виду і навіть наповнювач палива.

7. Якщо мийний засіб закінчується, сидіння можна пропустити, оскільки безпосередній контакт з вірусоносними поверхнями тіла тут відносно невеликий (таксі – виняток).

8. Рушнички та ганчірки, які використовуєте для прибирання автомобіля, слід прати у воді при температурі 60°C та сушити в добре провітрюваному приміщенні.

9. Сміття, особливо брудні носові хустинки, негайно приберіть з автомобіля.

10. Найголовніше – мати чисті руки. Слід часто мити та дезінфікувати руки до й після дезінфекції автомобіля та під час щоденного користування ним.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня