Угорський паспорт став одним із найкращих у світі

Угорський паспорт став одним із найкращих у світі

13:35 Січень 14, 2022

Життя 1298 4 хвилини

Magyar

Henley & Partners регулярно повідомляє про найсильніші та найслабші проїзні документи. Згідно з першим цьогорічним звітом, паспорт Угорщини знаходиться в топі, посівши восьме місце.

У першому звіті Henley & Partners, глобальної консультаційної компанії з питань громадянства та проживання, цього року було виявлено, що розрив між глобальною північчю та півднем збільшується з точки зору свободи подорожей, – передає CNN.

Повідомлення ґрунтується на даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA). Компанія відстежує світові паспорти з 2006 року, щоб побачити, громадяни яких країн можуть використовувати проїзний документ власної держави для в’їзду в більшість країн. За словами компанії, обмеження на поїздки, введені через появу коронавірусу, призвели до найбільшого глобального розриву в мобільності на сьогоднішній день, різниці, якої раніше не було за 16-річну історію індексу.

На лідируючих позиціях списку знаходяться паспорти Японії та Сінгапуру, власники яких можуть подорожувати без візи до 192 країн. На другому місці фінішували Німеччина та Південна Корея. У верхній частині списку, – вже традиційно, – знаходяться найпопулярніші європейські країни: третіми в списку є Фінляндія, Італія, Люксембург та Іспанія, за ними йдуть Австрія, Данія, Франція, Нідерланди та Швеція.

У списку найсильніших паспортів у світі сусідня Угорщина посіла восьме місце – з угорським паспортом можна в’їхати в 183 країни без попередньо оформленої візи. Угорщина, яка цього року зрівнялася з Польщею, покращила своє місце в порівнянні з попереднім квартальним звітом на одну сходинку – тоді була дев’ятою в списку.

Якщо не брати до уваги епідемії, загальний рівень свободи подорожей надзвичайно зріс за останні роки. Звіт компанії за 2006 рік показав, що пересічний громадянин може відвідати в середньому 57 країн без попередньо оформленої візи, а в поточному звіті – майже 107 країн.

Крістіан Г. Келін, президент Henley & Partners, каже, що паспорти та візи є одними з інструментів подолання соціальної нерівності, оскільки вони визначають можливості глобальної мобільності громадян. Він додав, що багатшим державам необхідно заохочувати позитивну внутрішню міграцію, щоб допомогти перерозподілити та збалансувати людські та матеріальні ресурси в усьому світі.

Зростаючою свободою користуються в основному багатші країни Європи, Північної Америки та Азії, причому жителі країн, які знаходяться в нижній частині списку, можуть в’їжджати менше ніж в сорок країн без попередньо оформленої візи, як наприклад громадяни Афганістану. Паспорт цієї країни дозволяє подорожувати без візи до 26 країн.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня