Дослідниці морських глибин удалося зняти найрідкіснішого восьминога у світі
Біля узбережжя острова Леді Еліот на Великому Бар’єрному рифі було помічено рідкісний вид морського молюска – восьминога-ковдру (Tremoctopus violaceus), або фіолетового тремоктопуса. Мешканця глибин удалося зняти морському біологу Джасінті Шеклтон.
Поблизу острова Леді Еліот на Великому Бар’єрному рифі морський біолог з Квінсленда Джасінта Шеклтон помітила рідкісний вид морського молюска – восьминога-ковдру (Tremoctopus violaceus), або фіолетового тремоктопуса, пише The Guardian.
Жінка займається дослідженнями та дайвінгом у цій місцевості майже чотири роки.
«Коли я вперше побачила його, то подумала, що це молодий восьминіг з довгими плавниками, але коли він підплив ближче, зрозуміла: це самка восьминога-ковдри, і мене охопило відчуття радості та хвилювання», – розповіла Шеклтон.
Вона також поділилася приголомшливими знімками восьминога на своїй сторінці в Instagram. В описі Джасінта зазначила, що ці морські тварини проводять увесь життєвий цикл у відкритому океані, тому їх так важко помітити.
Уперше цей вид восьминога зафіксували у 2002 році також біля Великого Бар’єрного рифу, тоді з’явилася публікація про Tremoctopus violaceus у новозеландському журналі морських та прісноводних досліджень. Там сказано, що ці восьминоги є «найяскравішим прикладом статевого диморфізму розмірів у немікроскопічних тварин».
Справді, за величиною представники Tremoctopus violaceus значно відрізняються: якщо самка може сягати двох метрів завдовжки, то самці – приблизно 2,4 сантиметра. Такої різниці немає в інших видів.
Цього восьминога називають ще «ширяючим» – розправивши тонку мембрану, він рухається в товщі води, наче птах у повітрі. Мембрана, що нагадує накидку або ковдру, дала другу назву цьому різновиду молюсків – восьминіг-ковдра.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися