Як захистити себе якщо у вас вдома хворий на коронавірус?
Коронавірус. Пандемія. Карантин. Всі рекомендують дотримуватися необхідних правил гігієни та, в першу чергу, залишатися вдома.
Що робити, якщо хтось із ваших близьких вже став жертвою коронавірусу? Звичайно ж, лікарі та всі необхідні інстанції мають бути в курсі того, що у вас вдома хворий на коронавірус і слідкувати за його перебігом. Але хворий перебуває вдома разом із вами. Що робити? Як діяти у такій ситуації?
Провідні лікарі у такій ситуації у першу чергу радять не панікувати і чітко дотримуватися правил. До прикладу, детальна інструкція від доктора біології Кембриджського університету Уляни Баштанової виглядає так:
1. Негайно виділіть хворому окрему кімнату. Виділіть для хворого окрему кімнату. Обов’язково! Після того продезінфікуйте весь будинок. Не пилососити! Тільки вологе прибирання засобами для дезінфекції. Знайдіть по можливості ультрафіолетові лампи – вони дуже вбивають вірус.
2. У кімнаті хворого постійно повинно бути багато пиття – термоси з гарячою водою або чайник, великі пляшки з холодною водою тощо.
3. Сміття, яке буде продукуватися хворим має залишатися у його кімнаті. Заведіть в кімнаті подвійний мішок для збору сміття (серветки, залишки їжі та інше). Сміття – джерело інфекції і для вас, і для інших людей.
4. Брудна білизна. Для неї теж потрібен окремий мішок (може бути теж пакет/мішок для сміття). Коронавірус гине при 56С, тому періть речі хворого при 60 градусах і вище.
5. У кімнаті повинні знаходитись всі необхідні ліки. Зберіть всі необхідні ліки в окрему коробку і помістіть в кімнату хворого. Не бігайте по всьому будинку з кожною таблеткою чи ложкою мікстури.
6. Заведіть хворому окремий набір посуду і тримайте його в кімнаті. І не одну чашку-ложку-тарілку, а декілька. І несіть мити, лише коли він забруднить багато посуду. Не бігайте по 100 разів мити його посуд!
7. Користуйтесь детергентом (миючим засобом) чи хлоркою. Вони чудово вбивають вірус. Звичайно, чудовим варіантом є і 70% спирт, він знищує вірус за 30 секунд.
8. Якщо вам закортіло помити підлогу у кімнаті хворого (краще б ви утримались від цього), то протирайте поверхні детергентами і одноразовими ганчірками. Потім викиньте їх в той подвійний мішок для сміття, який стоїть в кімнаті хворого.
9. Провітрювати кімнату хворого потрібно обов’язково. Причому не просто привідкрити вікно, а варто влаштувати справжнісінький протяг. Хай хворий полежить 3 хвилини під ковдрою.
10. Входити в кімнату хворого потрібно лише тоді, коли ви до цього готові. Купіть одноразові халати, бахали, рукавички, косинку/платок чи шапку тощо. І ще візьміть сонцезахисні окуляри. Вдягнули і пішли.
11. Ви хочете вийти з кімнати хворого? Робіть це теж правильно: зніміть окуляри, головний убір, халат, рукавички, маску, залиште їх у кімнаті на вішачку та виходьте. І бажано міняйте їх якнайчастіше. Після того як вийшли відразу йдіть у ванну, помийте з милом обличчя, окуляри та руки.
12. Загальне правило для всіх розважальних предметів: мобільний телефон, іграшки, книжки, преса і т.д. – що в кімнату хворого попало, то пропало. Айпад і інші комп’ютерні іграшки краще б теж були його індивідуальні. Але якщо вже треба винести, то протирайте спиртом.
13. Ванна і туалет. Якщо є окремо – це чудово! Інакше це проблема. Мусите все стерилізувати і мити. Кожен раз!!! Тому що цей жахливий вірус в кишківнику живе так само прекрасно, як і в легенях.
14. Здоровий сон. Ні що так не губить імунітет так, як поганий сон. Тому застосовуйте всі заспокійливі, які ви зазвичай вживаєте, якщо нервуєте і не можете заснути.
І, якщо стан хворого погіршується негайно дзвоніть на 103!
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися