Куба тестуватиме вакцину власного виробництва на іранцях

Куба тестуватиме вакцину власного виробництва на іранцях

09:17 Січень 11, 2021

Життя 323 3 хвилини

Magyar

Куба підписала угоду з Іраном про передачу своєї технології найдосконалішої вакцини проти коронавірусу азіатській країні для проведення заключного етапу клінічних випробувань на людях.

Економіки Куби та Ірану обмежені санкціями США, що завадило декільком іноземним фармацевтичним компаніям вести бізнес з цими двома країнами. В Ірані випробування першої самостійно розробленої вакцини від Covid на людях розпочалося наприкінці грудня. А на Кубі на даний момент випробовують чотири експериментальні вакцини, але жодна з них не перебуває на стадії тестування на людях. Найбільш перспективною є вакцина під назвою Soberana 2, яка буде перевірена приблизно на 150 тис. людях у ​​Гавані. Куба, з іншого боку, потребуватиме набагато більше досліджень, але може це зробити лише за кордоном, оскільки в країні низький рівень зараження завдяки успішній епідеміологічній обороні, – заявили кубинські чиновники.

Кубинсько-іранське співробітництво щодо випробування Soberana 2 було оголошено в Гавані за місцевим часом у п’ятницю. Куба заявила, що декілька країн виявили інтерес до експериментальних вакцин, але врешті-решт вона досягла згоди з Іраном щодо подальшої спільної розробки. Міністр охорони здоров’я Ірану Кіанус Джанпур повідомив у місцевій пресі, що у випробуванні розробленої Кубою вакцини будуть задіяні 50 тис. добровольців. Частина угоди з Кубою полягає в тому, що в обмін на експерименти на людях Іран отримає технологію, яка стоїть за вакциною, і зможе брати участь у її виробництві, – додав міністр.

Найвищий релігійний та політичний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив у п’ятницю, що заборонив уряду імпортувати вакцини проти коронавірусу із США та Великобританії. Він стверджував, що ці держави є ненадійними, оскільки якби вони змогли розробити вакцину, у їхній країні не було б такої серйозної епідеміологічної кризи. Куба не вела переговорів з жодною країною щодо придбання вакцини, але хоче розпочати щеплення проти коронавірусу власною вакциною в першій половині 2021 року.

Джерело: mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня