Інформація про загальні правила перетину кордону Угорщини

Інформація про загальні правила перетину кордону Угорщини

14:14 Березень 2, 2021

Життя 1249 11 хвилин

Magyar

Загальні правила перетину кордону Угорщини для подорожуючих.

З 1 вересня 2020 року уряд Угорщини тимчасово відновив прикордонний контроль на кордонах зі Словенією, Австрією та Словаччиною та в пунктах пропуску повітряних кордонів, і перетин кордонів можливий лише у визначених пунктах пропуску. Визначені пункти перетину кордону можна знайти за лінком határinfó.

Без обмежень на територію Угорщини, незалежно від громадянства, дозволено:

 • під час вантажних перевезень;
 • особам із дипломатичним паспортом, іноземним службовим, службовим, морським службовим паспортом;
 • особам із особистим паспортом громадянина або іншим проїзним документом, які подають заявку на в’їзд для офіційного візиту (офіційний пункт призначення повинен бути підтверджений);
 • особам, які при в’їзді до Угорщини достовірно підтверджують, що перехворіли на COVID-19 протягом 6 місяців до дати подання заявки на перетин кордону.

Перетин кордону громадянами Угорщини

Громадянин Угорщини, який прибуває з-за кордону, або член сім’ї громадянина Угорщини, який не має угорського громадянства (далі – разом: громадянин Угорщини), може пройти медичний огляд під час в’їзду до Угорщини, за винятком, визначеним законом або постановою уряду, який він зобов’язаний виконувати.

 • Якщо у громадянина Угорщини медичний огляд не встановить підозру інфікування, і громадянин Угорщини має місце проживання або перебування в Угорщині, має провести в офіційному домашньому карантині 10 днів,
 • громадянин Угорщини, який не проживає за кордоном, не має місця проживання або перебування в Угорщині, має провести 10 днів у карантині, у місці, призначеному компетентним епідеміологічним органом,
 • громадянин Угорщини, який проживає за кордоном, не має місця проживання або перебування в Угорщині, буде поміщений у карантин або офіційний домашній карантин, у визначеному компетентним епідеміологічним органом місці на 10 днів.

На прохання особи, яка перебуває на карантині, епідеміологічний орган, уповноважений виносити рішення про проходження карантину, може надати дозвіл особі, яка перебуває на карантині, протягом 5 днів з інтервалом не менше 48 годин пройти два ПЛР-тести для отримання дозволу вийти з карантину.

Якщо обидва ПЛР-тести підтверджують відсутність захворювання, відповідний епідеміологічний орган звільняє від подальшого проходження карантину.

До громадян Угорщини прирівнюються:

 • члени сім’ї громадянина Угорщини;
 • особи та члени їхніх родин, що мають право на постійне проживання в Угорщині (це право має бути підтверджене документом).
 • Хто має дійсний дозвіл на проживання, виданий імміграційним органом, на термін, що перевищує 90 днів, що дає йому право проживати на території Угорщини, при пред’явленні відповідного документу при в’їзді (еквівалентно візі типу D) :
 • спортсмени та спортивні фахівці, які в’їжджають на територію Угорщини після участі в міжнародному спортивному заході, що проводився за кордоном,
 • працівники угорської культурної установи, якщо вони повертаються на територію Угорщини після участі у культурному заході, що проводився за кордоном.

Перетин кордону особами, які не є громадянами Угорщини

Особи, які не є громадянами Угорщини, не можуть в’їжджати на територію Угорщини, за винятком, визначеним законом або урядовою постановою.

Місцеве поліцейське управління, компетентне за місцем запланованого в’їзду на територію Угорщини, у разі перетину кордону в Будапештському міжнародному аеропорту імені Ференца Ліста – це Управління поліції XVIII району (BRFK XVIII. kerületi Rendőrkapitányság) (далі: поліцейське управління) може надати дозвіл за запитом.

Поліцейське управління може дозволити в’їзд, якщо заявник доведе, що метою в’їзду є:

a) участь у процесуальній справі, пов’язаній із судом або офіційним провадженням в Угорщині, що засвідчує документ, виданий угорським судом або органом влади,

b) отримання медичної допомоги за направленням із закладу охорони здоров’я або іншим відповідним документом,

c) навчання або здача іспиту на підставі статусу студента чи учня, якщо це засвідчено документом, виданим навчальним закладом,

e) робота у сфері транспортних перевезень, прибуття до пункту відправлення (місця початку роботи) або повернення після такої роботи, якщо це підтверджується документом, виданим роботодавцем,

f) участь у сімейних заходах (шлюб, хрещення, похорон),

g) догляд за родичем,

h) участь у релігійному міжнародному заході.

Заявки

а) можуть подаватися лише в електронному вигляді, угорською або англійською мовами,

b) можуть подаватися також законним представником або довіреною особою.

У разі перетину кордону одночасно та з тієї ж причини, представникам одного домогосподарства достатньо подавати одну заявку.

У заявці зазначається мета в’їзду, дані паспорта, який буде використовуватися для перетину кордону.

Додається до заяви:

a) копія документу, що підтверджує мету в’їзду,

b) у випадку вирішення справ за дорученням, копію доручення.

Поліцейське управління може відмовити у в’їзді, якщо виникнуть сумніви щодо мети в’їзду, в’їзд є ризикованим із міркувань епідеміологічної, державної чи національної безпеки.

Оскарження рішення поліцейського управління розглядається обласним (столичним) штабом поліції, який керує цим управлінням.

Оригінал копії документа, поданого для підтвердження мети поїздки (далі: документ, що підтверджує мету), при в’їзді на територію Угорщини слід пред’явити на прохання працівника поліції. Якщо цього не станеться або виникнуть сумніви щодо оригінальності документу, у в’їзді відмовлять.

При в’їзді на територію Угорщини особа, яка отримала на це дозвіл, зобов’язана пройти медичний огляд.

a) Особі, у якої медичний огляд підтвердить підозру на зараження, у в’їзді буде відмовлено,

b) якщо медичний огляд не підтверджує підозр зараження, особу розміщують на 10 днів у домашній карантин або у місце, визначене компетентним епідеміологічним органом.

На прохання особи, яка перебуває на карантині, епідеміологічний орган, уповноважений виносити рішення про проходження карантину, може надати дозвіл особі, яка перебуває на карантині, протягом 5 днів з інтервалом не менше 48 годин пройти два ПЛР-тести для отримання дозволу вийти з карантину.

Якщо обидва ПЛР-тести підтверджують відсутність захворювання, відповідний епідеміологічний орган звільняє від подальшого проходження карантину.

Обмежений у часі та відстані перетин кордону

Обмежений у часі та відстані перетин можливий на кордонах із Хорватією, Словенією, Австрією, Словаччиною, Україною, Румунією, Сербією.

Громадяни сусідніх країн та громадяни Угорщини, які там проживають, можуть в’їхати на територію Угорщини в межах 30 кілометрів, за умови виїзду протягом 24 годин. При поверненні із сусідніх країн, громадяни Угорщини можуть повертатися без обмежень, за умови перебування на території сусідніх країн не довше 24 годин та не далі відстані 30 км від кордону.

Правила транзитного проїзду через територію Угорщини

У випадку перетину кордону Угорщини, особи, що їдуть транзитом, при в’їзді повинні пройти медичний огляд.

Подальшими умовами для в’їзду є:

a) наявність усіх необхідних документів для в’їзду в Шенгенську зону,

b) наявність документа, який підтверджує ціль та мету поїздки.

Іноземці, які прибувають на територію Угорщини з-за кордону з метою транзиту, можуть слідувати лише визначеним маршрутом та зупинятися лише у визначених місцях відпочинку, а також повинні покинути територію Угорщини у визначений час, але не пізніше 24 годин.

Правила транзиту до / з аеропорту здійснюються відповідно до загальних правил транзиту.

Інформація щодо обмежень

Інформацію про обмеження на в’їзд, епідеміологічний контроль, правила в’їзду в Угорщину та умови перетину кордону можна отримати щодня між 8.00 та 16.00 за номерами телефонів:

ViszonylatHelyeTelefonszámMellék 
АвстріяHegyeshalom – Nickelsdorf+36 96/520-0008561 
СловаччинаRajka-Cunovo+36 96/520-0008875 
СловаччинаBalassagyarmat – Slovenské Ďarmoty+36 32/411-2556213 (оператор)
СловаччинаSátoraljaújhely+36 46/ 514-5005309 (оператор)
УкраїнаZáhony – Csop+36 45/525-161  
РумуніяÁrtánd – Bors+36 52/516-4008920 
РумуніяKiszombor – Csanád+36 62/562-4004885 (оператор)
СербіяRöszke – Horgos+36 62/562-4007793 (оператор)
ХорватіяMohács+36 72/504-4004698 
СловеніяRédics – Dolga-Vas+36 92/311-5102626 (оператор)
Повітряний рухBudapest, Debrecen, Sármellék stb.+36 1/290-312137198 

Варто телефонувати за тим номером, інформація щодо перетину кордону з якою країною вас цікавить. Із питань, що стосуються в’їзду та виїзду в повітряному русі, слід телефонувати за номером Дирекції поліції аеропорту (повітряний рух).

Звичайно, загальну інформацію можна отримати, зателефонувавши на будь-який із цих номерів.

Джерело: police.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня