Європейське космічне агентство планує нову місію на Венеру

Європейське космічне агентство планує нову місію на Венеру

20:08 Червень 13, 2021

Життя 671 4 хвилини

Magyar

Європейське космічне агентство починає нову місію з дослідження Венери: зонд EnVision вивчатиме планету з 2030 року, повідомило в четвер ESA.

Фантастичний малюнок космічного корабля EnVision зі стилізованим зображенням Землі та Венери на задньому плані
Джерело: NASA

Космічний корабель дасть «єдине зображення» небесного тіла. Завдання дослідників – вивчити, чому Земля та Венера сформувалися так по-різному.

Ці дві планети приблизно однакові за розміром і складом, але Венера непридатна для проживання. Останньою місією космічного агентства у 2005–2014 роках було вивчення токсичної атмосфери планети.

Температура на Венері може сягати 500°С. Атмосфера складається майже виключно з вуглекислого газу і створює сильний парниковий ефект.

Крім того, Венера цікавить астрономів через відносно невелику віддаленість від Землі. Деякі експерти розглядають планету як втілене попередження, що ілюструє, наскільки недружньою може стати Земля в міру того, як відбуватимуться кліматичні зміни.

Тиждень тому Американське космічне агентство (NASA) оголосило про запуск двох нових місій на Венеру: згідно з планами, DaVinci та Veritas відправляться в дорогу між 2028 і 2030 роками.

Три місії доповнять одна одну й будуть співпрацювати в питанні розміщення обладнання. Запуск американських кораблів NASA до Венери планується на кінець 2020-х, тоді як європейського EnVision повинен відбутися приблизно у 2034–2035 роках.

Таким чином будуть вивчатися географія та геологія Венери. Зокрема європейський зонд займеться дослідженням того, що називається тессерами. Це ділянки рельєфу Венери, які дуже виділяються: вони підняті над рештою місцевості й сильно пересічені. EnVision вивчить їхній склад. Якщо тессери складаються з базальту, значить, вони утворилися внаслідок виверження магми. Якщо в їхній основі граніт, то на якомусь етапі історії в мантії Венери містилася вода, оскільки вона необхідна для його формування.

Космічні місії до Венери почалися ще в 60-х роках минулого століття, і майже всі посадки на планету для дослідження ґрунту і входження в атмосферу були здійснені радянськими космічними апаратами, за винятком одного американського модуля. Після 1978-го космічні апарати США проводили дослідження Венери тільки на шляху до інших об’єктів. Європейське космічне агентство запустило супутник планети у 2005 році, і на цьому все.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня