В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови

В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови

11:09 Вересень 14, 2021

Життя 704 2 хвилини

Magyar

Новацію запровадили у середній школі ім. Шомоді Режьо у Кішварді, повідомили у Державному самоврядуванні українців Угорщини (ДСУУ).

Навчальний план для закладу сформували за сприяння двох членів освітньої комісії самоврядування – її голови Юдіт Софілканич та Вікторії Штефуца, які є фахівцями з викладання української мови.

“Ось тепер знову розпочалося таке навчання в Кішварді, яке Державне самоврядування українців Угорщини всіляко вітає, в майбутньому сприятиме відкриттю викладання української мови і в інших школах Угорщини, і цьому буде надаватися максимальна підтримка – як з боку Комісії з питань освіти ДСУУ, так і з боку цілого Державного самоврядування українців Угорщини”, – йдеться у дописі.

Випадок введення уроків українською мовою в Угорщині не перший. В організації стверджують, що в 1993 році під керівництвом Юдіт Софілканич в гімназії Боктолорантгази було започатковане викладання української мови, яке велося впродовж 16 років. За цей час її випускниками стали близько двох тисяч учнів, які надалі отримали можливість продовжити навчання на кафедрі української мови вищої школи в місті Ніредьгаза.

Державне самоврядування українців Угорщини (ДСУУ) – офіційний орган української національної меншини в Угорщині. Основною місією інституції є надання українській національній меншині Угорщини широких прав для українців та української спільноти.

 ІнфоПост

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня