Понад 30 000 українських біженців уже вирішили залишитися в Угорщині

Понад 30 000 українських біженців уже вирішили залишитися в Угорщині

11:49 Січень 31, 2023

Життя 1531 4 хвилини

Magyar

Допомога біженцям, які прибувають в Угорщину з України, є постійною та всебічною, починаючи від процедур надання притулку – до медичної допомоги і догляду за пацієнтами – заявила речниця уряду Олександра Сенткіраї.

Уряд Угорщини почав організовувати гуманітарну допомогу одночасно з початком війни, залучивши до цього угорські сили оборони, поліцію, імміграційну поліцію, служби з ліквідації наслідків стихійних лих, урядові установи, місцеві органи влади, медичних працівників, благодійні організації та волонтерів.

Наразі до країни прибув один мільйон людей

Уряд також координує розселення біженців з України, якщо вони звертаються з відповідним проханням. У листопаді минулого року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило, що близько 14 мільйонів людей вже покинули свої домівки в Україні. І цифри показують, що населення країни вже різко скоротилося.

За словами Олександри Сенткіраї, кількість людей, які тікають в Угорщину від війни, що триває вже майже рік, перевищила один мільйон. З них 30 279 осіб (майже 90 відсотків заявників) отримали так званий статус прихистку. Це ті, хто не їде з Угорщини далі – принаймні, не одразу, а залишається на деякий час.

Шукачі притулку мають право, серед іншого, на документ, що посвідчує їхню особу, на пільги, допомогу та житло на умовах, визначених спеціальним законодавством, а також на роботу за загальними правилами для іноземців. Тривалість тимчасового захисту, отриманого таким чином, становить один рік, який може бути продовжений.

Більшість українських біженців обирає Польщу та Німеччину як місце призначення, а третина тих, хто їде до Німеччини, згідно з опитуванням, більше не хоче повертатися на батьківщину.

Речник уряду підкреслила, що громадянам України ще до конфлікту було дозволено працювати в Угорщині за 128 дефіцитними професіями, опублікованими міністром закордонних справ і торгівлі, на оплачуваній основі (тобто без тестування на ринку праці).

Можливість здобувати освіту для тисяч дітей

Після 24 лютого 2022 року роботодавці громадян України, які перетинають кордон з метою працевлаштування в Угорщині, матимуть право на отримання субсидії у розмірі 50 відсотків витрат на житло та проїзд, максимум до 60 000 форинтів. Щодо освіти та виховання дітей Олександра Сенткіраї зазначила, що уряд вжив низку заходів у цій сфері і намагається допомагати їм у всіх аспектах функціонування державної освіти.

Наразі близько 4 100 дітей, які втекли від війни, відвідують ті чи інші державні навчальні заклади.

Джерело: (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня