Глобальне потепління принесе більшу смертність ніж інфекційні хвороби
Підвищення температури у перспективі викличе більшу смертність, ніж усі інфекційні захворювання разом узяті, говориться у доповіді Національного бюро економічних досліджень США, нещодавно опублікованому на сайті організації. У цьому документі вперше розроблені глобальні і обгрунтовані шляхом системного аналізу оцінки ризику смертності у результаті майбутнього підвищення температури, викликаного зміною клімату.
Це наукове дослідження показало, що підвищення температури може стати причиною дуже серйозних руйнувань у бідніших і жарких частинах нашої планети, які будуть боротися за те, щоб адаптуватися до нових нестерпних кліматичних умов. Найменшої ж шкоди буде завдано країнам з холодним і помірним кліматом.
Вчені також прогнозують, що у таких країнах, як Гана, Бангладеш, Пакистан і Судан, від спеки будуть вмирати у середньому понад 200 осіб з кожної сотні тисяч чоловік. Поряд із цим фактом, у більш холодніших і багатших країнах, таких як Норвегія та Канада, число смертей зменшитися, оскільки все менше людей будуть гинути через відсутність сильних холодів.
Економічні збитки від кліматичної кризи, а також вартість адаптації до підвищення температури будуть відчуватися у всьому світі, у тому числі і у багатих країнах. У сценарії з високим рівнем викидів вуглекислого газу, коли місцеві уряди продовжуватимуть докладати незначні зусилля для стримування газів, що нагрівають планету, до кінця цього століття глобальні показники смертності будуть збільшені до 73 випадків смерті на 100 тисяч чоловік.
Це практично відповідає поточному числу загиблих від всіх інфекційних захворювань, включаючи туберкульоз, ВІЛ / СНІД, малярію, лихоманку денге і жовту лихоманку. У дослідженні використовувався масштабний масив даних, що надійшли з 40 різних країн, про зв’язок смертності з підвищенням температури.
При цьому вчені брали до уваги не тільки прямі причини летальних випадків, такі як тепловий удар, але і менш очевидні зв’язки, такі як сплеск серцевих нападів під час теплової хвилі тощо.
Так, економіст по навколишньому середовищу в Чиказькому університеті і співавтор дослідження Джина Амір, пояснила, що смертність від спеки дуже схожа на наслідки COVID-19, від якого у першу чергу страждають вразливі люди з супутніми захворюваннями. «Якщо у вас є проблеми з серцем, і ви кілька днів страждаєте від спеки, то підвищення температури сприятиме колапсу організму», – підкреслила експерт.
В останні роки величезні хвилі тепла вже призвели до зростання смертності у США, багатьох країнах Європи, Австралії, Індії. Так, до прикладу, тільки у Франції від спекотних літніх температур минулого року померло 1,5 тисячі осіб.
А відоме видання Guardian взагалі повідомляє, що 2020-й рік стане найспекотнішим або другим найспекотнішим у світі за всю історію систематичних наукових спостережень, що відповідає довгостроковому тренду підвищення температури.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися