Закарпатцям передали кошти, зібрані в рамках благодійної акції «Музична магія»

Закарпатцям передали кошти, зібрані в рамках благодійної акції «Музична магія»

17:47 Травень 14, 2022

Життя 1214 8 хвилин

Magyar

Долучившись до гасла благодійної програми «Міст для Закарпаття», рух «Музична магія» виступив із ініціативою допомогти мешканцям області та вимушеним переселенцям, залучивши музичні та мистецькі школи Угорщини у співпраці з Угорською реформатською службою допомоги.

У рамках ініціативи 8 квітня в 77 музичних школах Угорщини одночасно зазвучали музичні інструменти на знак солідарності з мешканцями Закарпаття та вимушеними переселенцями, які прибули до краю. Під час концертів були розміщені скриньки для збору пожертв. Завдяки акції вдалося зібрати понад 6 мільйонів форинтів. Символічна передача коштів відбулася 13 травня в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ.

Присутніх на заході привітала директорка благодійного фонду «ҐЕНІУС» Наталія Вараді. Вона, зокрема, повідомила, що взяти участь у церемонії передачі коштів у Берегові планував Найла Касаб, голова Світової спільноти реформатських церков, який мав приїхати на Закарпаття з Лівану, проте українські прикордонники відмовили йому у в’їзді.

«Для нас дуже важливо, що, окрім матеріальної допомоги, нас пов’язує духовний міст. 8 квітня дорослі й діти, батьки та педагоги грали музику для настання миру, за наш духовний мир, співчуваючи нам, показуючи, що ми одна нація, народ, дух», – зазначила Наталія Вараді.

Вона підкреслила, що зібрані в рамках акції кошти підуть на забезпечення харчуванням вимушених переселенців, які наразі живуть у гуртожитках Закарпатського угорського інституту в Берегові, де з початку війни прихистили 711 осіб.

Від імені керівництва інституту Наталія Вараді подякувала за допомогу піаністці, лауреатці Премії ім. Ференца Ліста Андреї Варнадь, котра ініціювала та координувала акцію, а також 77 музичним школам, їхнім учням та всім, хто долучився до благодійної справи.

Високо оцінив ініціативу Андреї Варнадь, спрямовану на підтримку мешканців краю й Іштван Дєбнар, консул Консульства Угорщини в Берегові. «У рамках благодійного концерту виконавці за допомогою музики виразили ті думки, які не можна передати словами, чим надали силу та надію людям, які прямо чи опосередковано постраждали від війни», – зазначив дипломат, а відтак подякував музичним школам, які долучилися до ініціативи.

«Коли 8 квітня заради вас одночасно звучали інструменти в 77 музичних школах, вважаю, це було зразково, і, головне, дає надію», – підкреслила Андрея Варнадь. Мисткиня наголосила на важливості єдності та сили спільної віри в мир: «Важливо, щоб ми разом вірили в мир, посміхаючись та підтримуючи одне одного. Ця спільна сила, спільна воля мають силу», – акцентувала музикантка.

«Закарпаття для мене як рідний дім. Я отримала тут стільки любові та підтримки від людей, що, коли вони потрапили в біду, я маю підтримати їх, бо якщо ми були разом у хороші часи, разом займалися музикою, то тепер гратимемо разом за мир. На моє переконання, коли люди одночасно грають на інструментах, разом моляться, це має силу. Звідусіль я отримала відгуки про те, що кожен пережив щось прекрасне, був зворушений і грав з піднесенням. Думаю, це було відчуття благословення, Всевишній був з нами. Вважаю, що він теж хоче, аби всі знову посміхалися і нарешті настав мир», – поділилася думками Андрея Варнадь.

«Нас, угорців, пов’язує міст, який не можна знести ані ракетами, ані бомбами, ані навіть кордонами, оскільки цей міст побудований з душ. А вібрації душі найкраще виражає музика, яка об’єднує нас, навіть коли закінчуються слова. […] Сподіваємося, що, окрім пожертв, і особисті зустрічі зміцнять переконання кожного з нас, що ми єдині й жодні обставини, злі наміри чи бажання цього не змінять», – зачитав думки з листа Золтана Балога, очільника однієї з єпархій Реформатської церкви Угорщини, Мартон Югас, директор Реформатської служби допомоги Угорщини.

«Я приїхав сюди в білій сорочці й думав, чи варто мені вдягати футболку нашої благодійної організації, і зрештою вирішив вдягнути її. Тому що один із наших єпископів якось сказав, що ми є листоношами любові й тому наші футболки зелені. Так і тепер, коли ми допомагаємо збирати та доставляти грошову й іншу гуманітарну допомогу, і так було щодня, коли ми перетинали кордон із початку війни», – підкреслив Мартон Югас.

Представники Реформатської служби допомоги Угорщини дотепер перетнули кордон 300 разів і доставили близько 300 тонн гуманітарної допомоги. «Гуманітарна допомога адресувалася закарпатським угорцям, а також переселенцям інших національностей, які перебувають у краї», – повідомив директор благодійної організації.

Після виступів Мартон Югас та Андрея Варнадь урочисто передали зібрані в рамках благодійної акції кошти керівниці офісу ректорату Андреї Молнар.

Долучилися до заходу і 19 вихованців закарпатських музичних шкіл, які в рамках програми «Магія музики» беруть участь у навчанні, що проводиться в співпраці з благодійним фондом «ҐЕНІУС». Зокрема Бенце Шараді виконав на фортепіано «Прелюдію» Кос-Анатольського. Єва Ковач разом з учителькою музики Світланою Барною виконала «Мелодію» Мирослава Скорика. Дьордь Токач зіграв «Український танець» композитора Григорія Компанійця. А український піаніст Антон Генкін, кандидат мистецьких наук, який наразі живе в гуртожитку берегівського угорського інституту, виконав твір Леопольда Годовського Alt Wien.

Відтак Андреа Варнадь провела урок для учнів та їхніх педагогів, які беруть участь у навчанні «Магія музики», що вже втретє було організоване на Закарпатті.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня