У Румунії подовжили термін самостійного заповнення онлайн-анкет перепису населення

У Румунії подовжили термін самостійного заповнення онлайн-анкет перепису населення

16:07 Травень 15, 2022

Життя 1478 3 хвилини

Magyar

Термін самостійного заповнення онлайн-анкет перепису населення в Румунії, який розпочався 14 березня, продовжено майже на два тижні, – повідомили в Державній службі статистики Румунії.

Як стверджують у відомстві, жителі Румунії можуть заповнити анкету перепису населення на сайті recensamantromania.ro до 27 травня. Загальний термін проведення перепису не зміниться, лише залишиться менше часу на проведення очного опитування. Особисті опитування, під час яких відвідають удома тих, хто не заповнив анкету онлайн, завершиться, як і планувалося попередньо, 17 липня.

У відомстві обґрунтовують таке рішення підвищеним інтересом до самостійного заповнення онлайн-анкет: якщо раніше щодня завантажували 120 тисяч анкет, то останнім часом їхня кількість зросла до 400 тисяч на день.

Досі можливістю самостійного заповнення скористалося 8 мільйонів 440 тисяч жителів, що становить 44 відсотки населення країни, що значно перевищує початково заплановані 35 відсотків.

«На рішення щодо продовження терміну також вплинули і міркування про економію: влада заощаджує до 10 леїв на кожній анкеті, які заповнюють самі мешканці, а не інтерв’юери», – повідомив на пресконференції очільник Державної служби статистики Тудорел Андреі.

У перенесеному з минулого року через епідемію коронавірусу «переписі житла та населення» вперше є можливість заповнити анкету онлайн, тобто вперше самостійно внести власні дані про національність, рідну мову та релігію.

Ті, чиї дані не будуть внесені ані під час самостійного заповнення, ані під час особистого опитування, будуть включені до перепису з баз даних адміністративних реєстрів. Але у них не буде вказуватися національна, мовна чи релігійна ідентичність, тому, якщо представники нацменшин не нададуть інформацію, це погіршить офіційну статистику щодо їхньої кількості.

У Румунії, згідно із законом, у територіально-адміністративних одиницях, де є значне представництво національних меншин, у відносинах із місцевими органами влади та самоврядування при написанні оголошень, що становлять суспільний інтерес, допускається використання мови меншин.

Під час останнього перепису населення 2011 року частка угорців у 324 із 3181 населеного пункту перевищила 20-відсотковий поріг, що дозволило офіційне використання рідної мови.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня