Кожне звернення студента щодо виїзду за кордон треба розглядати окремо – Шкарлет

Кожне звернення студента щодо виїзду за кордон треба розглядати окремо – Шкарлет

09:54 Жовтень 4, 2022

Життя 590 3 хвилини

Magyar

Кожен випадок надання дозволів студентам-чоловікам на виїзд з України на навчання до іноземного університету необхідно розглядати окремо, заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону 3 жовтня.

Водночас він наголосив, що МОН “жодним чином не здійснює пропуск через державний кордон”.

“На сьогодні є ті, хто вступив і навчається за міжнародними договорами, ті, за кого держава Україна заплатила ті чи інші кошти, наприклад, по обміну. Кожне питання треба розглядати окремо”, – повідомляє глава МОН.

За його словами, відомство постійно отримує звернення від громадян, які не можуть виїхати на навчання за кордон під час дії воєнного стану. Шкарлет додав, що МОН “намагається розглядати” ці звернення, хоча “навал великий”. Наразі до міністерства надійшло понад 300 таких звернень.

“Кожне звернення буде розглянуто. В цьому контексті ми можемо надавати певні листи до Державної прикордонної служби для прийняття нею рішень. Оскільки міністерство чітко знає, що це міжнародний договір, що студент вступив на навчання, умовно, задовго до початку війни”, – розповідає глава МОН.

Також Шкарлет розповів, що уже письмово звернувся до своїх колег-міністрів з інших країн світу, щоб українським студентам, які вступили до міжнародних вишів, надали академічну відпустку на рік зі збереженням усіх фінансових зобов’язань.

“Об’єктивно кожна ситуація (щодо надання дозволу на виїзд за кордон) є окремою і унікальною”, – підсумував Сергій Шкарлет.

При цьому МОН не має інформації про те, скільки українських студентів, зокрема чоловічої статі, цього року вступили до міжнародних університетів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня