Понад півтора мільйона українців отримали прихисток у польських родинах
З початку війни 1,6 мільйона українців знайшли прихисток у польських сім’ях, заявив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Павел Шефернакер в ефірі польського суспільного радіо.
Завдяки солідарності суспільства з біженцями в Польщі не виникло потреби будувати табори для біженців, натомість були створені гуманітарні центри тимчасового масового розміщення, які минулого року прийняли пів мільйона осіб. Тепер у цих закладах перебуває близько 80 тисяч чоловік, наголосив посадовець.
Як зазначив заступник міністра, біженці з України швидко інтегруються в Польщі, вони прагнуть жити нормальним життям, незважаючи на російську агресію, яка триває в їхній країні. За його словами, 1,5 мільйона громадян України отримали польські ідентифікаційні номери (PESEL), що дають змогу вирішувати різноманітні питання з державними органами, зокрема й відкривати підприємства.
Згідно з даними польської прикордонної служби, з початку війни до Польщі з України прибуло близько 10 мільйонів людей, понад 8 мільйонів перетнули кордон в напрямку України.
На основі PESEL польська влада намагається визначити кількість українців, які залишилися в Польщі, тобто не повернулися в Україну або не виїхали в третю країну. Водночас Шефернакер в інтерв’ю зазначив, що серед українців з PESEL є й такі, хто повернувся на батьківщину, тому кількість біженців, які планують залишатися в Польщі на довший час, наразі оцінюється приблизно в 1,3 мільйона осіб.
Посилаючись на опитування, проведені серед біженців, Шефернакер заявив, що близько 80% з них знайшли роботу й віддали своїх дітей до школи. «Польська держава виділяє допомогу багатодітним матерям, а також хворим, літнім та інвалідам з України», – нагадав заступник міністра.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися