В Угорщині представили артефакти часів Османської імперії

В Угорщині представили артефакти часів Османської імперії

16:16 Березень 12, 2023

Життя 1725 4 хвилини

Magyar

Срібні монети та каблучку зі сплаву олова та свинцю були знайдені на околиці населеного пункту Немешвамош області Веспрем минулого року, але представили лише тепер, 10 березня, після реставрації.

Золтан Крамлі, котрий знайшов стародавній скарб, повідомив, що натрапив на артефакти минулого року, коли протягом кількох годин з металошукачем обстежував територію.

На сторінті Золтана Крамлі у Facebook є кілька фото, як він використовує металошукач, а також світлини знайдених ним артефактів.

https://www.facebook.com/kramli.zoltan/posts/5470436406417434

Участь цивільних осіб у пошуках археологічних знахідок стає дедалі більш поширеною в Угорщині.

Вони проводять пошуки зокрема на різних будівельних майданчиках. Вищезазначену знахідку виявили під час ремонту та модернізації 77-го шосе.

Скарб складається зі 154 срібних монет і каблучки зі сплаву олова і свинцю. Більшість монет датується 16-м століттям, найбільш ранні були викарбувані між 1501-1506 роками, більш пізніші – у 1592 році.

150 зі 154 монет були відкарбовані на території Угорського королівства, чотири потрапили в країну з Польщі. Більшість монет неушкоджені.

«Срібні вироби, ймовірно, були заховані в мішку з органічного матеріалу, слідів якого не виявлено. Ми припускаємо, що предмети були сховані під час 15-річної війни, через страх нападу турків», – розповіла директорка музею міста Веспрем (Laczkó Dezső Múzeum) Брігітта Петерварі-Сані.

Вона також зазначила, що за мірками того часу за ці гроші можна було купити гусака, тобто захована сума була не дуже значною.

Сьогодні ідеологічну цінність знахідці надає те, що одночасно було знайдено значну кількість монет. Крім того, вона стане унікальним експонатом виставки турецької доби в колекції музею.

Каблучка срібного кольору зі сплаву олова та свинцю також не мала великої цінності свого часу, але в наш час вона цікава з огляду на те, що вона того ж віку, що й знайдені монети, і, ймовірно, була важливою для власника, оскільки він її сховав.

Мер Немешвамоша Балаж Шевеньгазі зокрема зазначив, що в регіоні є артефакти доісторичних часів і середньовіччя. Ці знахідки приваблюють туристів, а особливість зазначеного скарбу полягає і в тому, що його знайшов місцевий мешканець.

Опрацювання та реставрація знахідки тривали майже рік.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня