Угорські науковці досліджують, чи впливає коронавірус на роботу мозку

Угорські науковці досліджують, чи впливає коронавірус на роботу мозку

13:19 Травень 16, 2020

Життя 5166 3 хвилини

Magyar

Незабаром стане зрозуміло, чи впливає коронавірусна інфекція на головний мозок, і якщо так, то на які його ділянки, – заявив Адам Дейнеш, науковий співробітник Угорського науково-дослідного інституту експериментальної медицини (KOKI) в ефірі телеканалу «М1».

Угорські дослідники першими у світі вивчають мозок померлих від коронавірусу людей. За словами Адама Дейнеша, за декілька місяців науковці отримають відповідь на питання, чи присутній вірус у тканинах мозку пацієнтів, заражених коронавірусом, і якщо так, то в яких ділянках мозку і чи може вірус заразити, наприклад, нейрони.

Він також додав, що можна також визначити, які запальні процеси відбуваються в мозку заражених.

Адам Дейнеш наголосив, завдяки цій інформації можна дати відповідь щодо того, чи повинен противірусний засіб потрапляти до головного мозку, чи є засоби, які можна використовувати для поліпшення загального стану пацієнтів за рахунок зменшення неврологічних симптомів.

«Якби ми могли чітко побачити ступінь залучення мозку у важких випадках, досвідченому фахівцю можна було б запропонувати багато терапевтичних ідей, які могли б навіть відразу поліпшити стан пацієнтів», – каже науковець.

Він також додав, що зараз лікарі намагаються допомогти пацієнтам на основі методу «проб і помилок», оскільки розтин померлих від коронавірусної інфекції проводиться у дуже обмеженій кількості у світі, тож і даних про ступінь ураження нервової системи у важких випадках є вкрай мало.

Щодо впливу інфекції на мозок, науковець пояснив, що у випадку тривалого запального процесу, навіть якщо він локалізований, наприклад, у легенях, «у кровообіг вивільняється величезна кількість факторів запалення, і вони, рано чи пізно, потрапляють до мозку».

Як приклад, він зазначив, що при захворюванні на грип кілька симптомів, як загальна слабкість або прискорене серцебиття, є наслідком «запальних факторів, що досягають різних ділянок мозку і викликають там зміни».

Так, при коронавірусній хворобі запалення впливає не тільки на кровообіг окремих органів, але може дуже серйозно вплинути на функцію дихального центру мозку або інших його ділянок, викликаючи ще більш важкі симптоми. І вірусу навіть не потрібно потрапляти в мозок.

У випадках інших коронавірусів – SARS та MERS уже існують на це докази, наголосив науковець.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня