Хто може вступити в Армію відновлення?

Хто може вступити в Армію відновлення?

17:57 Серпень 30, 2023

Життя 6488 5 хвилин

Magyar

Через війну українські міста зіткнулися з проблемою нестачі робочих рук задля усунення руйнувань, які були спричинені атаками російської армії. Відтак, в уряді розробили механізм залучення до роботи усіх тих, хто став безробітним. Армія відновлення — це всі ті люди, які долучаються до суспільно корисних робіт з відбудови країни.

Станом на кінець серпня, майже 48 тисяч людей долучилися до армії відновлення. За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, проект працює у 19 областях країни. Найбільше людей залучено у Харківській області — понад девʼять тисяч. Ще понад сім тисяч людей працюють на суспільно корисних роботах у Полтавській області та по більше ніж пʼять тисяч людей у Донецькій, Чернігівській та Київській областях.

За підрахунками Мінекономіки, учасники Армії відновлення заробили вже 305 млн грн з початку роботи програми.

Найчастіші суспільно корисні роботи, до яких залучають учасників армії відновлення, є розвантаження, фасування та доставка гуманітарної допомоги, допомога громадянам, які постраждали внаслідок бойових дій та внутрішню переміщеним особам, плетіння маскувальніх сіток, консервації продукції для ЗСУ, пошив та ремонт військового одягу та амуніції, догляд за постраждалими військовослужбовцями у медичних закладах, розбори завалів, розчищення пошкоджених залізничних колій та автодоріг, будівництво захисних споруд та дамб, роботи по заготівлі дров для військових і цивільних, облаштування й укріплення блокпостів та укриттів. Про це пише Слово і діло з посиланням на прес-службу Міністерства економіки.

Перелік робіт є орієнтовним та залежить від потреб конкретної області. Організатором таких робіт є військове командування спільно з обласною військовою адміністрацією або із залученням органів виконавчої влади.

На сайті Кабміну йдеться про те, що оплата за такі роботи здійснюється на рівні не меншому, ніж розмір мінімальної зарплати в Україні. З жовтня вона складає 6 700 грн.

З учасниками Армії відновлення укладають строкові трудові договори та вони гарантовано отримують оплату за свою роботу, яка може бути більшою ніж мінімальна зарплата у разі співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету.

За даними державної служби зайнятості, сьогодні на одну вакансію претендує вісім осіб. Офіційно зареєстрованих в центрах зайнятості людей сьогодні налічується близько 250 тисяч.

Однак, людині, яка прийшла до центру зайнятості в пошуках роботи, перший місяць шукають роботу за спеціальністю. Якщо за цей термін не вдалося знайти роботу, яка підходить для неї, то людині можуть запропонувати будь-яку підходящу роботу. При цьому, ця робота не потребує кваліфікації, професійної підготовки або людина отримує первинну професійну підготовку безпосередньо на новому робочому місці.

В Армію відновлення набирають зокрема тих, хто не підлягає призову на військову службу та не мають обмежень за віком і станом здоров’я для роботи в умовах воєнного стану. Крім офіційно зареєстрованих безробітних, на суспільно корисних роботах можуть працювати також внутрішньо переміщені особи, працівники підприємств, особи, які зайняті в особистому селянському господарстві, студенти та особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Відмовитися від таких робіт безробітний має право відповідно до статті 43 Конституції України, згідно з якою примусова праця забороняється. Однак, відмова від виконання таких робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення отримання виплат по безробіттю.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня