До об’єктів ЮНЕСКО вперше внесли воєнні кладовища, місця геноциду і центр тортур

До об’єктів ЮНЕСКО вперше внесли воєнні кладовища, місця геноциду і центр тортур

09:49 Вересень 22, 2023

Життя 501 2 хвилини

Magyar

До об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО вперше внесли кладовища часів Першої світової війни в Бельгії та Франції, пагорби геноциду 1994 року в Руанді та колишній центр тортур в Аргентині. Про це повідомляє Reuters.

Рішення ухвалили на засіданні Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії. Зміни стали можливими завдяки скасуванню заборони вносити до Списку Світової спадщини місця людських страждань. 

«Дослідження цих трьох об’єктів знаменує собою новий етап у ролі всесвітньої спадщини в глобальному масштабі», — повідомили представники ЮНЕСКО під час брифінгу.

До Списку об’єктів Світової спадщини ввійшли:

  • 139 місць поховань, кладовищ та меморіалів між північчю Бельгії та сходом Франції, де пройшли одні з найбільш кровопролитних боїв Першої світової війни;
  • місця геноциду в Руанді — низка пагорбів, на яких у 1994 році бойовики вбили близько 1 мільйона людей;
  • аргентинський музей ESMA, який протягом 1976–1983 років був таємним центром для тортур і вбивств противників диктаторського військово режиму.

В організації зауважили, що визнання меморіальних місць на світовому рівні має сприяти розбудові миру.

До цього моменту єдиними подібними меморіальними об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО були концтабір Аушвіц-Біркенау в Польщі та Хіросімський меморіал миру в Японії.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня