Берлін переповнений українськими біженцями, запроваджено надзвичайний план

Берлін переповнений українськими біженцями, запроваджено надзвичайний план

11:23 Вересень 22, 2023

Життя 897 4 хвилини

Magyar

Центри в Берліні переповнені шукачами притулку і людьми, які тікають з України через російську агресію, повідомила в середу берлінська газета Tagesspiegel, посилаючись на державне агентство у справах біженців LAF.

За словами представника відомства, пропускна здатність центрів прийому «практично нульова». З початку 2023-го до німецької столиці прибуло 9 936 шукачів притулку, що на 40% більше, ніж роком раніше. Допомоги потребували близько 11 000 українських біженців, тоді як минулого року трохи більше ніж 20 000.

Протягом останнього періоду щотижня прибувало близько тисячі шукачів притулку (переважно сирійських, турецьких, афганських, грузинських і молдовських громадян) та 350 українських біженців. До кінця року очікується прибуття ще 9–10 тисяч.

Зокрема влада планує здавати в оренду цілі готелі та хостели, переобладнати новий ангар в аеропорту «Темпельгоф», який закрився у 2008 році, під громадське житло, а також розмістити шукачів притулку та українських біженців у будівлях закритої неврологічної клініки, які спочатку були заплановані під знесення.

Інша проблема полягає в тому, що офіс перевантажений адміністративними завданнями. Вони можуть зареєструвати лише близько 120 осіб на день, тому прибулим зазвичай доводиться чекати на реєстрацію в середньому 10 днів, іноді майже три тижні. Ось чому, окрім пропускної спроможності приймальних центрів та громадських гуртожитків, необхідно збільшити штат співробітників ДМС, зазначили вони.

Ситуація схожа в багатьох інших землях. Після 2015–2016 років притулок знову став головною темою внутрішньої політики в Німеччині. У Гессені та Баварії це також ключове питання передвиборчої кампанії (вибори до місцевих законодавчих органів (ландтагів) відбудуться 8 жовтня). Про це свідчить, наприклад, той факт, що прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер, лідер списку Християнсько-соціального союзу (ХСС), підтримав вимогу, вперше висунуту його попередником Хорстом Зеехофером у 2016 році, про те, що Німеччина повинна обмежити кількість шукачів притулку, яких може прийняти, до 200 000 на рік.

Дедалі більше політиків у спорідненій партії Християнсько-соціальний союз (ХСС), в тому числі міністр внутрішніх справ Бранденбурга Міхаель Штюбген, закликають до фундаментальних реформ. Вони пропонують відмовитися від ідеї, що кожен повинен мати можливість подати заяву про надання притулку, і натомість перейти до так званого інституційного гарантійного рішення. Це означатиме, що держава через спеціалізований орган вирішуватиме, яких шукачів притулку за межами своєї території вона приймає і як їх розміщує. Правлячі партії – соціал-демократи (СДПН), зелені та ліберали (ВДП) – відкидають пропозицію ХДС/ХСС, стверджуючи, що в’їзд до Німеччини і пошук притулку є фундаментальним правом людини.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня