У Берегові відбувся конкурс на кращого оповідача угорських народних казок

У Берегові відбувся конкурс на кращого оповідача угорських народних казок

16:45 Жовтень 1, 2023

Життя 1209 6 хвилин

Magyar

29 вересня в стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ провели традиційний конкурс на кращого оповідача угорських народних казок. Захід організувала ГО Pro Cultura Subcarpathica з нагоди дня угорської казки.

Конкурс розпочався з виступу ансамблю «Кокаш», який виконав закарпатські народні танці. Відтак присутніх привітала представниця громадської організації Pro Cultura Subcarpathica Адель Ґал. «Казки – це ліки, і коли ми їх розповідаємо, і коли слухаємо. А сьогодні діти матимуть можливість і на те, і на те», – зазначила вона у своєму виступі.

Захід відвідав і очільник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. «На мою думку, дуже важливо, щоб діти ознайомлювалися з нашими народними казками та угорськими культурними цінностями в ранньому віці, коли їхній розум найбільш сприйнятливий. Висловлюю вдячність за це вчителям», – наголосив він під час промови.

Дипломат також передав вітання від Генерального консула Угорщини в Ужгороді, зазначивши, що для плекання самобутності угорської культури надзвичайно важливі народні казки, народні танці та музика.

Мета конкурсу – глибше ознайомити молодь з угорською народною культурою, зробити внесок у популяризацію та збереження скарбу казок. Вони переплетені з угорською культурою та народними традиціями, тому для організаторів було важливо, щоб діти ще більше полюбили світ казок, розповідаючи їх і змагаючись.

Після вітальних промов Сільвія Курмаї-Раті, членкиня журі, розказала закарпатську угорську народну казку «Дурний Ішток». Діти слухали її з великим захопленням.

На цьогорічний конкурс учасники прибули з різних куточків краю. На змагання, яке проводилося вже всьоме, заявки подали 119 учнів.

«Така велика кількість учасників доводить, що діти люблять слухати й розповідати казки. Це ще раз підтверджує, що наш захід має право на існування», – зазначила Адель Ґал.

Конкурс був оголошений для дітей 8–16 років. Вони змагалися в п’яти вікових категоріях. Оцінювало виступи журі в складі трьох осіб. Вони враховували вибір казки, спосіб оповідання, використання мовних засобів, зокрема діалектних слів.

У перерві між конкурсами бажаючі мали можливість долучитися до майстер-класів з рукоділля, зокрема виготовлення ляльок з паличок та прикрас із лаванди. Також усіх учасників організатори забезпечили смачним обідом.

Відтак з інтерактивною виставою виступила трупа з Угорщини (Mesélő Bőrönd Társulat). Рейка Арань та Аніта Кошоцкі представили угорську народну казку «Суп із каменюки».

Інтерактивний виступ колективу, заснованого у 2018 році, базується на традиціях і поєднується з елементами сучасності. До участі у своїх виставах трупа залучає дітей та дорослих.

На завершення заходу журі оголосило переможців конкурсу. Призери отримали дипломи та нагороди. За перше місце – сертифікат на придбання книжок на суму три тисячі гривень, за друге – на дві, за третє – на одну. Пам’ятні грамоти й подарунки вручили всім учасникам.

Переможцями стали:

І категорія: 1-ше місце – Естер Вовчок, 2-ге місце – Язмін Ващак, 3-тє місце – Максиміліан Барані. Спеціальний приз – Доріна Молнар.

ІІ категорія: 1-ше місце – Лілі Леврінц, 2-ге місце – Анна Демеш, 3-тє місце – Аріна Лукач. Спеціальний приз – Ботонд Орос.

ІІІ категорія: 1-ше місце – Петра Фазекаш, 2-ге місце – Біанка Гомокі, 3-тє місце – Естер Турі. Спеціальний приз – Крістіан Король та Сінтія Табачич.

ІV категорія: 1-ше місце – Віктор Суса, 2-ге місце – Патріція Паллагі, 3-тє місце – Шебештєн Кіш. Спеціальний приз – Естер Гогола.

V категорія: 1-ше місце – Даніель Мондік, 2-ге місце – Андрея Надь, 3-тє місце – Анастазія Таракезі. Спеціальний приз – Гайнал Деметер.

Захід, організований ГО Pro Cultura Subcarpathica, відбувся за підтримки Фонду ім. Габора Бетлена.

K. K./Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня