ЄС виділить чотири мільйони євро країнам-членам на охорону здоров’я українських біженців

ЄС виділить чотири мільйони євро країнам-членам на охорону здоров’я українських біженців

15:31 Грудень 7, 2023

Життя 1414 2 хвилини

Magyar

Європейська комісія розгорнула програму на суму чотири мільйони євро для покращення медичного обслуговування українських біженців, які мають статус тимчасового захисту, в десяти країнах, включно з Угорщиною.

До ініціативи EU4Health залучено Угорщину, Болгарію, Чехію, Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Словаччину, а також Молдову, котра не є членом ЄС.

Програма за підтримки Європейської комісії, Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) діятиме протягом 24 місяців. Вона спрямована на посилення спроможності систем охорони здоров’я зазначених країн у сфері догляду за тими, хто рятується від війни в Україні, включно з доступом до вакцинації.

Серед пріоритетів – інтеграція медичних працівників, які були змушені залишити Україну, на ринку праці в галузі охорони здоров’я приймаючих країн. Програма має на меті також створення мережі медпрацівників з України для забезпечення спеціальної медичної допомоги для біженців.

Комісарка ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідіс заявила, що через війну росії в Україні в Євросоюзі тимчасового захисту попросили близько п’яти мільйонів українців. Згадана програма надає їм безкоштовну медичну допомогу та догляд.

За словами єврокомісарки, це фінансування гарантує, що системи охорони здоров’я країн – членів ЄС та найближчих сусідів України будуть здатні надавати необхідну допомогу тим, хто її потребує.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня