Українці, які живуть в Угорщині, отримали кілька сотень підручників за сприяння закарпатців

Українці, які живуть в Угорщині, отримали кілька сотень підручників за сприяння закарпатців

13:28 Лютий 9, 2024

Життя 1178 2 хвилини

Magyar

За ініціативи Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини у 2021 році було створено українсько-угорську освітню міжвідомчу робочу групу, в результаті роботи якої було створено навчальний план для угорськомовних середніх шкіл Закарпаття, в котрому збалансована кількість уроків із вивчення державної, рідної та іноземної мов.

Четверте засідання робочої групи відбулося 15 вересня 2023 року, в якому з українського боку взяли участь зокрема голова постійної комісії Закарпатської облради з питань освіти, науки та національних меншин, очільниця Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдико Орос, директор департаменту освіти Закарпатської ОВА Маріанна Марусинець, з угорського – голова Угорської дипломатичної академії Оршоля Пачаї-Томашич та речниця української національної меншини в парламенті Угорщини Ліліана Грекса.

Члени робочої групи також зустрілися із представниками української меншини, які живуть у Будапешті і які розповіли про тамтешні умови освіти, а також звернулися до української делегації з проханням за можливості доправити українські підручники. З того часу за посередництва Маріанни Марусинець вдалося зібрати 520 підручників, котрі за сприяння Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ 7 лютого Ліліані Грексі передали доцент відділення української філології вишу Єлизавета Барані та Маріанна Марусинець. Підручники за потребами освітніх закладів розподілить офіційний орган української національної меншини в Угорщині – Державне самоврядування українців Угорщини.

 (K.A./kmf.uz.ua)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня