На поверхні астероїдів вперше виявили воду

На поверхні астероїдів вперше виявили воду

10:51 Лютий 15, 2024

Життя 950 2 хвилини

Magyar

Нещодавнє дослідження з використанням даних інфрачервоного телескопа SOFIA виявило воду на двох астероїдах.

Міжнародна група дослідників з використанням даних інфрачервоного телескопа SOFIA виявила воду на астероїдах Ірис і Масалія. Про це повідомляє Science Alert.

На орбіті Сонця обертається близько мільйона астероїдів, і вчені були переконані, що вода на них повинна була випаруватися. Однак нове дослідження суперечить цій теорії.

Ірис має 199 км в діаметрі, що робить його більшим за 99 відсотків інших астероїдів. Він обертається навколо Сонця в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером на середній відстані 2,39 астрономічних одиниць, здійснюючи один оберт за 3,7 року.

Діаметр Масалії становить 135 км, а орбіта схожа на орбіту Іриса.

Астероїди в Сонячній системі дещо відрізняються за складом і структурою. Ближче до Сонця переважають силіконові астероїди, позбавлені льоду, а далі – крижані.

Вчені сподіваються, що вивчення розподілу астероїдів допоможе зрозуміти склад і переміщення елементів у Сонячній системі до того, як сформувалися планети і астероїди. Також стане зрозумілою їхня поширеність в екзопланетних системах і ймовірність існування позаземного життя.

Зазначається, що це не перше подібне дослідження. У жовтні 2020 року SOFIA виявила воду на Місяці. Використовуючи інфрачервону камеру для слабких об’єктів (FORCAST), на поверхні знайшли молекули води, еквівалентну приблизно 350 мілілітрам води в кубічному метрі ґрунту.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня