Грошей не вистачає: які плани в українських біженців у Польщі та Молдові
За даними Норвезької ради у справах біженців, через скорочення фінансування вразливі біженці зіткнуться з бідністю і повторними переміщеннями.
Уже два роки минуло від початку війни, й українські біженці, які влаштувалися в Польщі та Молдові, все ще стикаються з непростими викликами. Для багатьох із них фінансів не вистачає навіть на базові потреби. Про це повідомили в дослідженні Норвезької ради у справах біженців.
У межах дослідження було опитано понад 1 100 осіб. Отримані результати свідчать про підвищену потребу в посиленні підтримки для тих, хто втік від війни.
Зокрема, дослідження показало, що в Молдові:
- покладаються на гуманітарну допомогу як основне джерело доходу — 71% респондентів;
- не можуть задовольнити основні потреби, незважаючи на отримання допомоги — 37%;
- висловлюють невпевненість у своєму майбутньому — 43% опитаних.
Аналогічна картина спостерігається і в Польщі:
- робота є джерелом доходу у 58% опитаних;
- з них не отримують достатнього доходу для себе і своїх домогосподарств — 80%;
- мають невпевненість у своєму майбутньому — 44%.
У матеріалі наголошується, що біженці з України, особливо літні, прагнуть пристосуватися до нового життя в сусідніх європейських країнах. Скорочення фінансування створює реальні ризики: вразливі біженці можуть зіткнутися з додатковими труднощами, включно з бідністю та необхідністю знову змінювати місце проживання
Як живуть біженці в Польщі та Молдові
Більшість тих, хто покинув Україну, становлять жінки, діти та літні люди. 57% опитаних у Польщі та 48% у Молдові вже понад 18 місяців проживають далеко від своїх домівок, рідних і друзів.
У 2023 році більшість учасників опитування спиралася на заощадження, однак у 2024 році цей показник помітно скоротився, водночас зберігаючись як основне джерело доходу для 29% опитаних.
“Оскільки в українських біженців у Молдові закінчуються заощадження, вони все більше покладаються на гуманітарну підтримку для задоволення своїх основних потреб. Це особливо тривожний висновок на тлі, коли фінансування гуманітарної допомоги в Молдові скорочується”, — зазначають автори дослідження.
Респонденти в Польщі висловили намір повернутися в Україну найближчим часом через такі проблеми:
- відсутність достатнього доходу для утримання себе та своїх домогосподарств (41%);
- неможливість більше жити у своєму тимчасовому житлі (30%).
- Понад половина біженців, які перебувають у Польщі (55%), також висловили тривогу з приводу свого юридичного статусу і можливості примусового повернення.
У Молдові основний мотив, через який біженці висловлюють бажання повернутися в Україну, полягає в неможливості задоволення своїх основних потреб (38%).
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися